Останні новини

Результати дослідження: вакцина Pfizer/BioNTech ефективна проти нових штамів COVID-19

Вакцина Pfizer/BioNTech ефективна проти штамів з Великої Британії та Південно-Африканській Республіці.

Компанії BioNTech і Pfizer провели дослідження, яке довело, що їх вакцина від коронавирусу ефективна проти нових, більш заразних, штамів. Такі нещодавно виявили у Великій Британії і Південно-Африканській Республіці.

Про це повідомляє Odesa Live з посиланням на Reuters.

Загальну для двох штамів мутацію N501Y вчені відтворили в лабораторії. В результаті дослідження вакцина нейтралізувала коронавірус як з мутацією, так і без неї.

Зазначається, що компанії-виробники задоволені цим результатом. Крім того, в BioNTech заявили, що готові змінити вакцину, якщо нові мутації цього зажадають.

За словами Філа Дормітцера, одного з провідних вчених Pfizer, результати дослідження обмежені, тому що не охоплюють повний набір мутацій, виявлених в нових штамах. Однак вакцина виявилася ефективною проти мутації N501Y, а також 15 інших мутацій, тестування на яких проводилося раніше.

"Отже, ми протестували 16 різних мутацій, і жодна з них не зробила істотного впливу. Це хороші новини. Але це не означає, що 17-й мутації не буде", - сказав він.

Дормітцер зазначив, що інша мутація, виявлена ​​в південноафриканському варіанті, E484K, також викликає занепокоєння. Дослідники планують провести аналогічні тести і з нею, щоб переконатися в ефективності вакцини.

Нагадаємо: