Останні новини

Равлики лікують від малярії: американські вчені відкрили новий спосіб лікування небезпечної хвороби

У майбутньому показник смертності від малярії зменшиться.

Американські вчені провели нове дослідження токсинів, які зібрали у конусоподібних равликів. Вони виявили, що отрута має потужний лікувальний потенціал. За її допомогою у майбутньому можна буде створити низку фармацевтичних препаратів для лікування небезпечних захворювань, одне з яких - це малярія.

Про це повідомляє Odesa Live з посиланням на інтернет-видання “Sciencealert”.

Читайте також: У Китаї навчились контролювати погоду.

равлик.jpg

Фото: Sciencealert

Малярія - це одне із найнебезпечніших інфекційних захворювань, яке передається через укуси комарів. Люди у 91 країні світу, переважно у Африці, Азії та Америці, хворіють на цю хворобу. Наразі не існує вакцини проти малярії, але вона піддається профілактиці та симптоматичному лікуванню. 

Американські дослідники з університету Флориди проаналізували зразки токсинів морського равлика та дізнались про їх корисні властивості. Відомо, що більше 850 видів конусоподібних равликів мають сотні тисяч екзопептидів отрути для захоплення їх здобичі та відлякування хижаків. 

“Конотоксини активно вивчаються протягом десятиліть як молекулярні зонди і лікарські препарати, націлені на центральну нервову систему”, - каже вчений-біомедик FAU Андрій Олейников.

Під час дослідження науковці провели декілька тестів, завдяки яким ідентифікували шість “фракцій” в отруті, які можуть впливати на білкові взаємодії. Ймовірно, саме завдяки цьому у майбутньому можна буде створити ліки від важких випадків малярії.

“Ці відкриття розширюють фармакологічнне охоплення конотоксину та конопептидів, демонструючи їх здатність порушувати взаємодії білок-білок і білок-полісахарид, які безпосередньо сприяють розвитку захворювання”, - розповідають вчені.

Нагадаємо:

Головні новини міста коротко та зручно читайте в Telegram Odesa Live. Бекстейдж та життя каналу без прикрас можна побачити в Instagram. Прямі трансляції та цікаві гості вже чекають на вас у Facebook. А ще ми жартуємо та танцюємо в Tik Tok!