Останні новини

Раніше було краще: у мережі з'явилися історичні знімки Одеського залізничного вокзалу

Як змінювався вокзал впродовж десятиліть.

Історія Одеського вокзалу тягнеться ще з 1853 року, коли у Петербурзі було ухвалено рішення про будівництво і затверджений статут Одесько-Балтської залізниці. Відтоді його зовнішній вигляд постійно змінювався під впливом часу та архітектурних тенденцій.

Про це повідомляє Odesa Live.

Читайте також: Польський порт запустив шість маршрутів до українських міст - які саме

Старий залізничний вокзал за своєю конструкцією був "низькорослим". Його проєктуванням займався Віктор Шретер, а будував Бернардацці, який протягом 1856 - 1858 років виконував обов'язки міського архітектора. Будівля була створена у неокласичному стилі, по "тупиковій" схемі розташування наприкінці перонів. 

Вокзал.jpg

Фото: Станіслав Гр/Facebook

Вокзал.jpg

Фото: Станіслав Гр/Facebook

Під час Другої світової війни будівля вокзалу була підірвана в останні дні окупації Одеси в 1944 році, тому до 1952 його перебудували. В цілому, "оновлений" дизайн повторював класичний, окрім куполу, який з'явився на даху.

вокзал.jpg

Фото: Станіслав Гр/Facebook

Вокзал.jpg

Фото: Станіслав Гр/Facebook

Нагадаємо:

Головні новини міста коротко та зручно читайте в Telegram Odesa Live. Бекстейдж та життя каналу без прикрас можна побачити в Instagram. Прямі трансляції та цікаві гості вже чекають на вас у Facebook. А ще ми жартуємо та танцюємо в Tik Tok!