Останні новини

Питання виконання: гімн Одеси поза законом - Уповноважений із захисту державної мови

В місті та області спостерігається велика кількість порушень мовного законодавства.

Мовний омбудсмен Тарас Кремінь вважає, що гімн Одеси суперечить закону, оскільки виконується російською мовою. Міська влада поки не коментує заяву.

Про це повідомляє Odesa Live з посиланням на річний звіт Тараса Кременя.

Читайте також: Мовний омбудсмен вимагатиме, щоб політичні партії позбавляти мандатів депутатів, які розмовляють російською

"Також потребує приведення у відповідність до Закону рішення Одеської міської ради від 16.04.2013 №3297-VI “Про затвердження Положення про символіку міста Одеси та символом Одеського міського голови”, яким затверджена російськомовна композиція “Пісня про Одесу” з радянської оперети “Біла акація” як гімн міста і розміщено на сайті Одеської міської ради російською мовою", - йдеться у звіті.

Зазначимо, “Пісню про Одесу” (музика Ісаака Дунаєвського, слова Володимира Маса і Михайла Червінського) вперше виконала в 1955 році в опереті “Біла акація” прима одеського театру музкомедії Ідалія Іванова. У 2013 році її затвердили як офіційний гімн Одеси. Раніше гімном міста пропонували зробити пісню Леоніда Утьосова “У Чорного моря”.

Нагадаємо:

Головні новини міста коротко та зручно читайте в Telegram Odesa Live. Бекстейдж та життя каналу без прикрас можна побачити в Instagram. Прямі трансляції та цікаві гості вже чекають на вас у Facebook. А ще ми жартуємо та танцюємо в Tik Tok!

Вийти в ефір
09.05