Останні новини

Приватні школи отримують 30 мільйонів державних коштів, а не з міського бюджету - Буйневич

Міський бюджет отримує гроші транзитом і ретранслює їх адресно

В Одесі у місцевих ЗМІ з'явилася інформація про те, що бюджету міста виплатять більше 30 мільйонів гривень на потреби приватних шкіл. Однак, навчання деяких школярів, які відвідують приватні школи, фінансується за рахунок субвенції з державного бюджету, замість міського гаманця. 

Про таке повідомляє Odesa Live з посиланням на Facebook-сторінку директорки департаменту освіти і науки Одеської міськради Олени Буйневич. 

Читайте також: в одеській міськраді оголосили тендер на 54 мільйони за ремонт школи

Згідно постанови Кабінету міністрів України "Про внесення змін до Порядку та умов надання освітньої субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам" гроші, які отримує міська скарбниця, розподіляють на ті школи, які мають отримати державне фінансування.  

"Це викликало досить велику кількість запитань від депутатів міської ради, мешканців міста. Хочу звернути увагу на те, що дані кошти є цільовою державною субвенцією, яка виплачується закладам приватної форми власності згідно з документом. Місто в даному випадку виступає в якості розпорядника коштів, через якого вони ретранслюються до шкіл. Це кошти державні і цільові. Тому інформації типу "місто утримує тих, хто бере кошти за навчання" є не коректною", - написала Олена Буйневич. 

Снимок экрана 2021-01-26 в 20.22.46.png


Субвенція.jpg

Фото: Facebook/Олена Буйневич

Нагадаємо, комунальна установа "Центр фінансування та господарської діяльності закладів та установ системи освіти Суворовського району Одеси" оголосила тендер для обрання компанії, що організовує послуги їдалень. За даними системи електронних закупівель Prozorro, аукціон з очікуваною вартістю закупівлі у 21 мільйон 974,5 тисячі гривень відбудеться 4 січня. 

Головні новини міста коротко та зручно читайте в Telegram Odesa Live. Бекстейдж та життя каналу без прикрас можна побачити в Instagram. Прямі трансляції та цікаві гості вже чекають на вас у Facebook. А ще ми жартуємо та танцюємо в Tik Tok