Останні новини

При загостренні на Донбасі призиватимуть резервістів: Зеленський підписав закон про залучення додаткових сил

Ініціатором прийняття цього закону виступив президент.

Президент України Володимир Зеленський підписав закон стосовно удосконалення комплектування ЗСУ резервістами в особливий період без оголошення мобілізації. Реалізація документу швидко поповнювати ряди військових і підвищувати боєздатність під час військової агресії, яка "стрімко наростає" 

Про це повідомляє Odesa Live з посиланням на пресслужбу Офісу Президента України.

Читайте також: Знову гаряче на Донбасі - в ОБСЄ заявляють про пік порушень режиму припинення вогню

Що передбачає закон?

Закон запроваджує новий вид військової служби – військова служба за призовом осіб з-поміж резервістів у особливий період.

Крім того, закон реформує систему військового обліку та діяльність місцевих органів військового управління, базуючись на європейських принципах і підходах:

  • створення на базі військкоматів територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки;
  • упорядкування питань військового обліку призовників, військовозобов'язаних та резервістів.

Водночас удосконалюється порядок здійснення військового обліку резервістів, серед іншого, за допомогою автоматизованої інформаційно-телекомунікаційної системи "Оберіг" — Єдиний державний реєстр призовників, військовозобов'язаних та резервістів.

Закон осучаснює вимоги до адміністративної відповідальності посадовців, резервістів, військовозобов'язаних та призовників за порушення законодавства про військовий обов'язок і військову службу та умисне зіпсуття чи втрату з необережності військово-облікових документів.

Кого та коли призиватимуть?

Рішення про проведення призову ухвалюватиме Верховний Головнокомандувач ЗСУ за поданням Головнокомандувача ЗСУ. У рішенні визначатимуться категорії резервістів, яких необхідно буде призивати, завдання, обсяги, строки та порядок проведення призову тощо.

Військові.jpg

Фото: ТВА

В особливий період на військову службу призиватимуть громадян:

  • які уклали контракти про проходження служби у військовому резерв;
  • зараховані до військового оперативного резерву.

На них поширюватимуться ті самі трудові, соціально-правові та освітні гарантії, які передбачені для мобілізованих осіб, зокрема гарантії у сприянні працевлаштуванню для молодих людей протягом 6 місяців після припинення такої служби.

За ухилення від призову в особливий період та від військового обліку або навчальних (спеціальних) зборів запроваджується кримінальна відповідальність.

Нагадаємо: 

  • 6 квітня для проходження строкової служби до війська відправили перших сто юнаків з Одещини. Загалом, цьогоріч під весняний призов підпадають 775 одеситів.  
  • Весняний призов офіційно розпочався в Україні 1 квітня та триватиме до червня 2021 року. Цього разу планують залучити на військову службу 14 тисяч молодиків з усієї країни. Разом з тим, Верховна Рада ухвалила прийняття закону, який вносить зміни у деякі правила кампанії, роблячи їх набагато жорсткішими.

Головні новини міста коротко та зручно читайте в Telegram Odesa Live. Бекстейдж та життя каналу без прикрас можна побачити в Instagram. Прямі трансляції та цікаві гості вже чекають на вас у Facebook. А ще ми жартуємо та танцюємо в Tik Tok

Вийти в ефір
06.05