Останні новини

Протягом 2020 року СБУ вилучила контрабанди та наркотиків на 511 мільйонів гривень

Досить часто предметом контрабанди є саме наркотичні засоби.

Впродовж 2020 року Служба безпеки України ліквідувала 15 нарколабораторій, вилучила з незаконного обігу 1 704 кілограми наркотичних засобів. У тому числі понад 76 кілограмів психотропних речовин і 955 кілограмів прекурсорів за висновками експертизи.

Про це повідомляє Odesa Live з посиланням на пресслужбу СБУ.

Читайте також: Був наркозалежним та називав себе “Богом”, що відомо про вбивцю двох людей на Таїрове

Досить часто предметом контрабанди є саме наркотичні засоби, за рік співробітники СБУ викрили 64 таких випадків. Серед них, зокрема, транзитне переміщення через Україну 750 кілограмів гептагону, відомого як "бойовий наркотик "Ісламської держави".

Крім того, СБУ заблокувала 7 контрабандних поставок великих партій кокаїну через морський порт "Південний" (наркокартелі переховували наркотик, зокрема, у контейнерах з фруктами).

За напрямом протидії іншим видам контрабанди СБУ розпочала за рік 78 кримінальних справ.

Наприклад, на Харківщині було викрито злочинне угруповання, що займалося контрабандою у Росію військової продукції, а на Житомирщині – групу, яка налагодила механізм мінімізації податків під час митного оформлення імпортних автомобілів.

Протидіяла СБУ і контрабанді культурних цінностей. Наприклад, викрила спробу незаконного вивезення з України до Євросоюзу унікального прижиттєвого видання "Кобзаря" Тараса Шевченка, датованого 1860 роком, і 200 срібних монет та прикрас часів Кельтської та Римської культур.

Нагадаємо: 

Головні новини міста коротко та зручно читайте в Telegram Odesa Live. Бекстейдж та життя каналу без прикрас можна побачити в Instagram. Прямі трансляції та цікаві гості вже чекають на вас у Facebook. А ще ми жартуємо та танцюємо в Tik Tok