Останні новини

Прокуратура вимагає повернути схили 13-ої станції Фонтану в комунальну власність

Прокуратура Одеської області звернулася до Господарського суду з вимогою повернути в комунальну власність ділянку на схилах 13-й ст. В. Фонтану. Одеська міськрада видала 30 соток землі в квітні 2017 роки для будівництва “адміністративної будівлі” компанії “Кредо і КО”. 

Про це повідомляє пресслужба Одеської обласної прокуратури.

У вересні 2020 року Одеська адміністративний суд вже зупинив будівництво “Графа біля моря” від компанії “Кредо і КО”. Там призначено експертизу, яка повинна встановити, чи дотримувалися градусловія, відстань від берегової лінії, висотність майбутнього будівництва і ряд інших показників. На думку експертів, це займе не менше півроку.

Цей забудовник вже порушував судові рішення і проводив роботи навіть в той момент, коли вони були заборонені. При цьому за компанією “Кредо і КО” стоїть інший відомий забудовник - литовська група компаній “Ханнер” і “Ханбер Трейд” Гердаса Дубріцкаса.

За інформацією прокуратури, земельна ділянка в 0,3099 га була оцінена в 53 млн гривень, при цьому на даний момент немає інформації, за скільки він був переданий в оренду. Але відомо, що за цю передачу на сесії проголосували не тільки депутати, а й сам мер Одеси Геннадій Труханов, який, як він стверджує бореться з забудовою узбережжя.

Підставою звернення з позовом слугувало допущення Одеською міською радою порушень вимог земельного та водного законодавства щодо заборони передачі у приватну власність земельних ділянок, що знаходяться у нормативно визначених межах прибережної захисної смуги Чорного моря.

Слід зазначити, що така позиція прокуратури повністю узгоджується з баченням Європейського суду з прав людини щодо суспільної значимості повернення земель, розташованих у прибережно-захисній смузі, у власність держави.

Зокрема, у справах “Депаль проти Франції” і “Броссе-Трибуле та інші проти Франції” Європейський суд зазначав, що збереження прибережної зони, а особливо пляжів, місць, відкритих для всіх, є прикладом місць, які вимагають особливого порядку облаштування, а отже їх повернення у власність держави має мету загального інтересу – забезпечити вільний доступ до берегової смуги.

Нагадаємо, з 9 по 13 листопада під час комісійних обстежень на території міста було виявлено 22 незаконних об'єкти будівництва. Вони були в усіх районах нашого міста.

Вийти в ефір
02.12