Останні новини

Про проблеми аграріїв та COVID-19: Вадим Шкаровський в ефірі Odesa Live

Кореспондентка Odesa Live Олена Денисюк поспілкувалася із заступником Одеської ОДА Вадимом Шкаровським. Він розповів про допомогу аграріям, COVID-19 та інформацію щодо утилізування ядерних відходів в Одесі.

Про це повідомляє Odesa Live.

У зв'язку з посухою, яка триває в регіоні другий рік та відсутністю допомоги держави, українські фермери опинилися у скрутному становищі. Вадим Шкаровський після рейду південною частиною Одещини повідомив, що люди у прямому сенсі доведені до відчаю.

"Потрібно констатувати той факт, що фермерам ніхто нічим не допоміг. Більш того, сохнуть навіть виноградники. Одеська область є лідером в Україні з виготовлення вина і соків, проте в цьому році виноградники в кращому випадку зібрали по 1,5 т в порівнянні з 7-10 т у минулих роках. Люди ненавидять цю владу, яка не хоче йти на зустріч. Вони зазнали збитків і навіть не отримали паї. Їм доведеться вирізати худобу, оскільки немає іншого вибору", - зазначив заступник Одеської ОДА Вадим Шкаровський.

 Фермери всієї країни мають великі кредити, вони готові виходити на вулиці та бунтувати, бо скоро сезон посіву, але сіяти нічого. 

"Якщо ти не хочеш датувати сільське господарство у своїй країні - ти будеш датувати його в іншій державі. Кому це треба? Треба за своїх людей думати. Президент, бувши в Одесі сказав, що допомоги не буде", - сказав Олені Вадим Шкаровський.

Щодо інформації про утилізацію ядерних відходів в Одесі, Вадим Шкаровський відповів, що сподівається, що це лише фейк. Однак він зазначив, що, судячи з керівництва міста і країни, можна очікувати всього. Уже, якщо Україну продали для ядерних відходів, мова йде про Чорнобиль, куди з усього світу звозять все, що можна і не можна, то теоретично це можливо.

"Є одесити, які хочуть жити в красивому і екологічно чистому місті. В першу чергу ми звернемося саме до них, щоб не допустити цього в нашому місті", - повідомив заступник голови ОДА.

На думку Вадима наступне місто “червоної зони” карантину буде саме Одеса через велику кількість туристів та минулого святкування Дня міста.

"На жаль, кількість захворілих на COVID-19 збільшується. Хочу звернутися до одеситів. Захищайте й бережіть себе та свою родину. Я боюсь, що через місяць, як наступлять похолодання та сезонні захворювання - кількість інфікованих на COVID-19 збільшиться у рази. Знову закриють школи та інші навчальні заклади, а це шлях в нікуди. Загублена освіта та діти”, - обурився Вадим Шкаровський

<iframe width="640" height="480" src="https://www.youtube.com/embed/JGzY7Gxm1Vo" frameborder="0" allow="accelerometer; autoplay; clipboard-write; encrypted-media; gyroscope; picture-in-picture" allowfullscreen></iframe>

Нагадаємо, в Кілійському районі Одеської області в скрутному становищі опинилися фермери через поганий врожай. Фермери готуються до акцій протесту і перекриття доріг внаслідок відсутності будь-якої державної підтримки в зв'язку з посухою, яка триває в регіоні другий рік.

На святкуванні Дня міста в Одесі зібралися десятки тисяч людей без засобів індивідуального захисту та дотримання карантинних норм, за цим фактом порушено кримінальне провадження на Одещині та відбувається розслідування. Також правоохоронці повідомили, що організатори свят мають понести адмінпокарання у розмірі 170 тис. грн, а у разі, якщо епідеміологічне розслідування встановить причинно-наслідковий зв’язок між цими святкуваннями та збільшенням кількості хворих на коронавірусу інфекцією чи смертністю від цієї недуги, – буде відкрито кримінальне провадження.
Вийти в ефір