Останні новини

Права на освіту рідною мовою: мешканці Одещини вимагають від Міносвіти у школах викладати румунською

Позивачі зобов'язують Мінестерство освіти ввести мову у 10 навчальних закладах.

Станом на 29 березня в Київському суді зареєстрували позов до Міносвіти щодо впровадження румунської мови у школах української Бессарабії. Наразі вирішується питання відкриття провадження в адміністративній справі.

Про це повідомляє Odesa Live з посиланням на пресслужбу Окружного адміністративного суду міста Києва.

Читайте також: В Одеській області з квітня забороняється вилов риби - скільки триватиме

школа

Фото: pexels.com

У позові від представників “Асоціації вчителів етнічних румунів в Одеській області” та інших мешканців регіону зазначається, що румунська - це офіційна мова викладання ЄС. За їх словами, Міністерство освіти і науки “своєю протиправною бездіяльністю порушує ряд міжнародних конвенцій, ратифікованих Україною, про права дитини, зокрема, права на освіту рідною мовою”.

Позивачі просять зобов'язати МОН впровадити румунську мову у 10 школах Одеської області, серед яких - Міняйлівська та Фуратівська загальноосвітні школи I-II ст. Саратської районної ради; Озернянський та Утконосівський заклади загальної середньої освіти Саф’янівської сільської ради Ізмаїльського району та ін.

суд

Фото: pexels.com

Нагадаємо:

Головні новини міста коротко та зручно читайте в Telegram Odesa Live. Бекстейдж та життя каналу без прикрас можна побачити в Instagram. Прямі трансляції та цікаві гості вже чекають на вас у Facebook. А ще ми жартуємо та танцюємо в Tik Tok!

Вийти в ефір
22.04