Останні новини

Повернення карантинних “зон” і нові послуги у “Дії”: що було на засіданні Верховної ради 17 лютого

Підіймалось питання стосовно легалізації приватних детективів.

У середу, 17 лютого, відбулось онлайн-засідання Верховної Ради, на якому, зокрема, вирішили повернути "зонування" у рамках адаптивного карантину. Кабінет міністрів визнав, що Революція гідності є ключовим моментом у будуванні України, як незалежної держави та представив нові функції “Дії”.

Odesa Live у дайджесті зібрав головні питання, які підіймались на засіданні уряду. 

Читайте також: Які умови поділу України на “кольорові” зони

Революція Гідності - ключовий момент будови України 

Фото: LexInform

Фото: LexInform

Народні депутати у зв'язку з сьомою річницею початку Євромайдану і Революції Гідності затвердили постанову Верховної Ради. Відтепер постанова №2739 визначає її як національну ідею свободи. Вона наголошує на неприпустимості зволікання з розслідуванням “справ Майдану” і важливість пам'яті про Героїв Небесної Сотні.

Також документ передбачає:

  • Неприпустимість узурпації влади;
  • Висловлювання політичній оцінці режиму Віктора Януковича;
  • Засудження протиправних дій окремих співробітників підрозділів “Беркута”, ексміліціонерів, військовослужбовців внутрішніх військ, судових виконавців, прокурорів, суддів, інших осіб під час Революції Гідності. 

Карантинне зонування повертається

В Україну незабаром повернеться карантинне зонування. Тепер наша держава знов буде “зеленою”, “жовтою”, “помаранчевою” й “червоною” згідно з епідеміологічною картиною через COVID-19.

За словами прем'єр-міністра Дениса Шмигаля, кожен з рівнів зонування буде мати чіткі обмеження. Рішення набере чинності вже наступного тижня.

Карантин до весни

Відповідні епідеміологічні обмеження діятимуть мінімум до 30 квітня. Дотепер обмеження були продовжені до 22 лютого. Зазначимо, що карантин впровадили ще 11 березня 2020 року. Перший випадок коронавірусної хвороби зафіксували на території нашої держави за вісім днів до цього - 3 числа. Карантин11.jpg

Фото: Володимирецька РДА

Онлайн-обмін водійського посвідчення

Відтепер його можна отримати онлайн через портал або додаток “Дія”. Після того, як ви отримаєте посвідчення онлайн - воно буде відображатися там надалі. Зазначимо, що використання електронних документів через цей додаток є законним, тобто вони є рівноправними до паперових. 

За посиланням ви можете дізнатись які послуги можна отримати та яких саме умов. 

Зміна місця реєстрації дистанційною

Вже у квітні поточного року в Україні планують запустити послугу зміни місця реєстрації. Таким чином, функція дозволить робити це онлайн.

"У квітні ми плануємо оцифровувати і запустити найпопулярнішу послугу в нашій країні - зміна місця реєстрації. Зробити її в форматі онлайн", - заявив віцепрем'єр, міністр з питань цифрової трансформації Михайло Федоров.

Читайте також: П'ять фракцій і груп закликають заборонити імпорт електроенергії з Білорусії та РФ Фото: Дія

Фото: Дія

Легалізування приватних детективів

Наразі цей вид роботи досі не визначений на законодавчому рівні, однак у переліку секцій видів економічної діяльності (КВЕД - 2010) сказано, що це господарська діяльність. 

Рада схвалила за основу відповідний законопроєкт №3010. Він пропонує визначити:

  • види послуг детектив та суб’єктів їх провадження;
  • кваліфікаційні вимоги до приватних детективів; 
  • основні права та обов’язки суб’єктів приватної детективної діяльності, а саме правові механізми захисту інтересів замовників детективних послуг.

За посиланням ви можете дізнатись за яких умов можна стати детективом і навпаки, а також, хто буде регулювати цей від діяльності. 

Проєкт про авіаправила відправили на допрацювання

Кабінет міністрів України прийняли рішення допрацювати законопроєкт №3683, більш відомий як про авіаправила. В його рамках планується розробити, прийняти та впровадити певні правила, втім наразі документ порушує норми “мовного” закону. 

У положенні йдеться про статтю 13 закону про державу мову. А саме про те, що мова нормативно-правових актів і актів індивідуальної дії, діловодства і документообігу органів державної влади, органів влади АР Крим та органів місцевого самоврядування є державна мова, якщо інше не встановлено законом.

Зазначимо, що йдеться про будь-які нормативно-правові акти, які на підставі будь-якого закону зможуть видаватися не українською мовою. Саме тому лише авіаційними правилами це питання не обмежується. 

Нагадаємо:

Головні новини міста коротко та зручно читайте в Telegram Odesa Live. Бекстейдж та життя каналу без прикрас можна побачити в Instagram. Прямі трансляції та цікаві гості вже чекають на вас у Facebook. А ще ми жартуємо та танцюємо в Tik Tok!