Останні новини

Помста чи піар-хід: чому перед річницею Майдану пройшли обшуки і готуються допити

21 листопада в Україні святкується День гідності і свободи. Дата вибрана не випадково - саме в цей день сім років тому українці вийшли на Майдан. Якраз напередодні чергової річниці пройшли обшуки в Музеї Революції Гідності, а трохи пізніше стало відомо, лідерів Майдану викликають на допит в ДБР.

Чи випадково ці інциденти сталися напередодні сьомої річниці Революції, розбирався Odesa Live.

Обшуки і допити

Про те, як і навіщо сьогодні правоохоронці обшукували Музей Революції Гідності, ми вже писали. Якщо коротко, поліція і СБУ розслідує справу про розкрадання понад 100 млн грн, які повинні були піти на будівництво Меморіалу Небесної сотні. Розслідування правоохоронців відразу набуло політичного забарвлення - директор музею Ігор Пошивайло акцентував увагу, що обшуки пройшли за два дні до річниці, задавши риторичне питання - а не випадково це?

Обшуки прокоментували прихильники Майдану, які охрестили обшуки реваншем, відкидаючи версію, що хтось міг вкрасти 100 млн грн. Зокрема, це заявив колишній президент України Петро Порошенко.

“Вона (влада, ред.) Ігнорує досягнення Революції Переваги, руйнує їх, намагається зруйнувати декомунізацію, руйнує люстрацію, імплементуючи в Офіс президента, до правоохоронних органів тих, хто п'ять років переховувався за кордоном від українського правосуддя"

Також Порошенко заявив, що влада "боїться ідей, які надихнули українців під час Революції Гідності".

"Наша діюча влада ментально інша. Вони прийшли до свого розуміння Революції Гідності в сценках "95 кварталу". Коли на Майдані вбивали людей - вони жартували з тим, що добре б тих, хто постраждав, одягнути в шерсть, а поліції видати ебонітові палиці. жартували над нашим суверенітетом і над нашою державою. і дуже добре, що зараз народ прозріває", - переконаний Порошенко.

Потім на сцену вийшла журналіст Соня Кошкіна, яка назвала обшуки лише вершиною айсберга, повідомивши, що лідерів Майдану викликають на допит в ГБР у справі про “державний переворот”. За її інформацією, викликані нардеп Андрій Парубій, екс-глава РНБО Олександр Турчинов, мер Києва Віталій Кличко, екс-нардеп Сергій Пашинський, екс-прем'єр Арсеній Яценюк, екс-нардеп Тетяна Чороновол.

Пізніше, Парубій підтвердив цю інформацію.

Реванш чи піар-хід?

Дії правоохоронних структур дійсно нагадують такий собі “реванш”, який, для особливого цинізму, вирішили провести напередодні пам'ятної дати. З іншого боку, незважаючи на відкриття численних кримінальних справ стосовно учасників Майдану, жодне з них не завершилося вироком. Немає причин припускати, що справи про розкрадання в музеї або про “державний переворот” завершаться якось інакше.

В деякій мірі дані події наштовхують на якийсь піар-хід - нагадати про себе в потрібний час і в потрібний час, викликавши відповідний резонанс.

Вийти в ефір
04.12