Останні новини

Помер Михайло Жванецький: які є знакові місця в Одесі, названі на честь сатирика

У п’ятницю, 6 листопада, помер одеський сатирик і гуморист Михайло Жванецький. Йому було 86 років, він залишився в історії Південної Пальміри не тільки, як відомий артист. На честь сатирика у самому “серці” міста є бульвар Жванецького, а будівля, у якій він виріс, внесена до багатьох туристичних маршрутів.

Про це повідомляє Odesa Live.

Бульвар Михайла Жванецького

Раніше він називався Комсомольський бульвар. Він йде від вулиці Гоголя, повторюючи лінію Приморського бульвару та до Художнього музею. Сучасну назву він отримав 5 квітні 2009 року. Всі будинки на бульварі належать до прилеглих вулиць, а це дозволило мешканцям не міняти свої документи та адреси в паспортах при перейменуванні.

Бульвар Жванецкого

Фото з вільних джерел

Відома квартира у Молдованці

Останніми роками в Одесі обговорюється ідея перетворення квартири гумориста у музей імені Михайла Жванецького. Вона знаходиться на вулиці Старопортофранківська, 133. Він там народився й виріс. Оскільки це класичній одеський “колодязь”, то його супроводжують такі атрибути, як скрипучі дерев’яні сходи, засклені веранди та два великих гіллястих дерева посеред двору. Влітку вони закривають своїми кронами від полуденної спеки.

“Знайти мене дуже легко. Заходьте до мене у двір, і кілька разів голосно кличте:" Рабинович! "Запевняю, відкриються всі вікна, крім одного. Це і буде моє вікно, тому що все у нас у дворі Рабинович, і тільки один я - Жванецький”, - жартував сатирик. 

Где живет Михаил Жванецкий

Фото: Сегодня

Колишні мешканці одеського дворика або померли, або роз'їхалися. Останні звідси поїхали ще на початку 90-х. Сам Михайло Жванецький навідував квартиру рідко, приблизно раз у рік.

Что может быть душевнее одесских двориков с котами? (Одесса, Украина)

Фото з вільних джерел

Нагадаємо:

Відомий одеський сатирик і гуморист Михайло Жванецький помер на 86 році свого життя. Цю інформацію підтвердив його концертний директор Олег Сташкевич та рідні і близькі гумориста.

Вийти в ефір
26.11