Останні новини

Поліпшення екології та безперебійне електропостачання: в порту “Південний” розвантажують вітрогенератори. Фото

В морському торговому порту "Південний" почалось розвантаження 17 вітрогенераторів, які будуть встановлені в районі села Сичавка, Лиманського району Одеської області. Перше судно з елементами для вітряних електростанцій прийшло в Южне 30 жовтня.

Про це повідомляє “Таймер”.

Всього до кінця 2020 року буде вивантажено 10 суден з 17 вітрогенераторами.

24 колони було вивантажено з судна BBC Bangkok на 7-му причалі. Кожен елемент важить від 60 до 80 тонн, їх довжина від 12 до 32 метрів. Вантаж обробляється відразу двома кранами марки "Кондор" зі спеціальними вантажозахватними пристроями.

"Це абсолютно новий вантаж для нашого підприємства. Чи не кожен український порт має відповідні потужності для прийняття такого обладнання. Оскільки вантаж специфічний і нестандартний, на ДП "МТП "Южний" були розроблені технологічні рішення по організації проїздів вузькими місцями на території порту. Ми прораховуємо всі нюанси, щоб якісно виконати договірні зобов'язання", - розповів в. о. директора Сергій Ковшар.


На підприємстві проводиться розширення дороги, щоб великогабаритні вантажі змогли безперешкодно потрапити до місця призначення.

"На початку листопада очікується наступне судно, на цей раз з приводами для вітряних електростанцій. В цілому через ДП "МТП "Южний" планується обробити 17 комплектів запчастин для вітряних електрогенераторів. Всі деталі будуть розвантажуватися на складські площі порту, а потім вивозитися на об'єкти будівництва на спеціальних трейлерах", - повідомив Ковшар.

Елементи вітрогенераторів везуть з різних країн світу - Нідерландів, Іспанії, Туреччини та Китаю.

Найбільш габаритним вантажем будуть лопаті, довжина яких сягає 72 метрів.

17 вітряних електростанцій будуть зібрані на полігоні в Сичавці, де для них вже встановлені фундаменти. Таке альтернативне джерело електроенергії дозволить не тільки поліпшити екологічну ситуацію, а й забезпечить безперебійне електропостачання регіону.

В Южном начали выгрузку 32-метровых колонн для ветрогенераторов в СычавкеВ Южном начали выгрузку 32-метровых колонн для ветрогенераторов в Сычавке

В Южном начали выгрузку 32-метровых колонн для ветрогенераторов в Сычавке

Фото: "Таймер".

Нагадаємо, на вулиці Дерибасівській, на місці ярмарку між грецькою площею і Червоним провулком, збираються будувати новий торговий центр. Замовник обіцяє відтворити зовнішній вигляд готелю "Спартак". Одеський архітектор і член містобудівної ради Микола Чепелєв розкритикував проєкт та назвав його “Імперіалом на тонких ніжках”.

Вийти в ефір
02.12