Останні новини

Покупки у супермаркеті або доставка їжі: як вийти "в люди" і не підчепити COVID-19

Завжди тримайте дистанцію у 1,5-2 метри, адже можливість передачі вірусу SARS-CoV-2 через повітря поки не спростована.

Як в Україні, так і у світі під час карантину влада рекомендує обмежитися лише "продуктами першої необхідності" та виходити з дому "у разі нагальної потреби". Чиновники закликають за можливості "користуватися доставкою їжі".

Про це повідомляє Odesa Live з посиланням на ВВС.News.

Читайте також: В Одесі кур’єр біг за поїздом, щоби доставити замовлення. Відео

Будь-який похід в магазин, супермаркет та громадські місця мають бути безпечними. Але як це зробити? 

Ризики в магазині

Коронавірус поширюється з кашлем і чханням хворої людини. Крихітні краплини слини і слизу потрапляють у повітря і на поверхні та можуть спричинити зараження, якщо хтось вдихає їх або торкається предметів. Тому похід до супермаркету чи магазину, де ви перебуваєте поруч із багатьма людьми, вже пов'язаний із ризиком.

Соціальне дистанціювання, щонайменше на два метри, є важливим. Тому багато магазинів обмежують кількість людей всередині та вимагають від покупців дотримуватися дистанції.

На думку професорки Саллі Блумфілд із Лондонської школи гігієни та тропічної медицини, супермаркети є "ідеальним середовищем" для передачі вірусу.

"Багато людей торкаються поверхонь та речей в супермаркеті - конвеєрної стрічки на касі, кредитних карток, кнопок автоматів та банкоматів, паперових чеків тощо... Не кажучи вже про те, що ви перебуваєте поблизу багатьох інших людей", - розповіла Блумфілд.

Маркет.jpg

Фото: GETTY IMAGES

Як ці ризики зменшити:

  • Мийте руки протягом 20 секунд милом і водою або обробіть їх дезінфікуючим засобом на основі спирту до та після покупок.
  • Торкнувшись поверхонь, продуктового візка, кошика, упаковок та інших виробів, уникайте дотиків до обличчя.
  • Користуйтеся безконтактними способами оплати.

Покупки

Доказів того, що COVID-19 може передаватися через їжу, немає. Окрім того, акуратне приготування і обробка їжі знищує вірус. Утім, головною проблемою є пакування, якого торкається чимала кількість людей.

"Продукти в контейнерах або пакетах потрібно або витримувати протягом 72 годин перед використанням, або протирати розчином хлорки чи спиртом". Незагорнуті свіжі продукти, як-от фрукти та овочі, ретельно промийте під проточною водою і залиште просохнути", - додає вчена.

доставка.jpg

Фото: GETTY IMAGES

А чи безпечна доставка їжі?

Доставка їжі є безпечнішою, ніж похід у магазин, тому що таким чином можна уникнути контактів з людьми. Єдиний ризик становить можливе забруднення пакетів.

Експертка з безпеки харчових продуктів та блогерка доктор Ліза Акерлі пропонує залишити на вхідних дверях записку із проханням кур'єру подзвонити та зробити кілька кроків назад. 

Як зазначає доктор Джеймс Гілл із медичної школи Ворвіка, протирання поверхонь простим побутовим відбілювачем, розведеним, як вказано на упаковці, знешкоджує вірус протягом однієї хвилини.

Професор Елісон Сінклер, вірусолог з Університету Сассексу, додала, що скористатися доставкою їжі з магазину так само безпечно, як і попросити купити продукти друга або волонтера.

Нагадаємо:

Головні новини міста коротко та зручно читайте в Telegram Odesa Live. Бекстейдж та життя каналу без прикрас можна побачити в Instagram. Прямі трансляції та цікаві гості вже чекають на вас у Facebook. А ще ми жартуємо та танцюємо в Tik Tok

Вийти в ефір
22.04