Останні новини

Поїздка до Антарктиди: в екстремальну експедицію оголосили набір команди

В Україні оголосили конкурс з відбору команди 26-ї Української антарктичної експедиції. Переможці будуть проводити дослідження та забезпечуватимуть життєдіяльність станції “Академік Вернадський” у період з 2021-2022 року.

Про це повідомляє пресслужба МОН.

Експедиція буде складатися з 12 учасників: 7 науковців, які працюють у сфері геологічних, геофізичних, фізичних наук та професіоналів у сфері науки про життя, лікар, кухар, дизеліст-електрик, системний механік та системний адміністратор зв’язку.

“Зважаючи на пандемію COVID-19, під час відбору майбутніх полярників та полярниць особлива увага приділятиметься фізичному та психологічному здоров’ю кандидатів”, – зауважив директор Національного антарктичного наукового центру Євген Дикий.

Відбір відбудеться у чотири етапи:

  • подання документів на розгляд – до 12 жовтня 2020 р. включно;
  • подання додаткових документів у разі проходження попереднього відбору – до 26 жовтня 2020 р. включно;
  • фахова співбесіда, медична комісія та психологічне тестування;
  • колективний тренінг для тих, хто попередньо пройде відбір до експедиції.

Зазначимо, що серед 12 учасників минулої експедиції був одеський вчений Вадим Жуковський, він вивчає фізику атмосфери й зміни клімату. Через ситуацію з коронавірусом група виїхала раніше, щоб змінити своїх попередників, які цілий рік провели далеко від дому.

Умови відбору / Фото прес-служба Міністерства освіти та науки України

Фото: пресслужба МОН

Нагадаємо, у минулі вихідні в Одесі 27 і 28 вересня море заштормило вперше після літа. Величезні бризки обрушилися на пірси та причали, викликавши натовпи роззяв.

Вийти в ефір