Останні новини

Платні дороги в Україні: у Мінінфраструктури припускають, що проїзд від Києва до Одеси сягне 500 гривень

Деякі українські дороги можуть в майбутньому передати в концесію, і вони стануть платними. Так, доїхати на автомобілі з Києва в Одесу може коштувати 500 гривен. Про таке написала Автотема з посиланням на коментар міністра інфраструктури Владислава Криклія.

В Україні поки немає законодавства, за яким можна створити платні автобани. Ба більше - українські водії морально ще не готові платити гроші за такий проїзд.

"Їх треба поступово готувати до цього, пояснювати і показувати, що платні дороги - це швидко і зручно", - розповів Владислав Криклій.

Щоби брати гроші за користування дорогами, треба зробити хоча б частину доріг якісними, з прекрасною інфраструктурою, вважає міністр. За користування ними плату брати не будуть. Після цього українцям можна буде запропонувати зробити кращими й інші дороги, але вони вже стануть платними.

На першому етапі якісні дороги в Україні віддаватимуть в концесію для ремонту і управління в подальшому упродовж 20-30 років. Впродовж цього періоду компанія-інвестор отримуватиме платежі за концесійною угодою. Очікується, що це будуть в першу чергу іноземні інвестори. За словами Криклія, вже зараз 38 компаній з різних країн світу виразили зацікавленість в ремонті українських доріг і їхньому управлінні за договором концесії.

автобан.jpgфото: autotheme

Нагадаємо, "Укравтодор" почав ремонтні роботи автодороги від Ізмаїла до Вилково. Протяжність цього маршруту складає 34 км. На 10-ти кілометровій ділянці від міста Кілія до межі з Ізмаїльським районом вже розпочалось влаштування основи з щебенево-піщаної суміші. 

Вийти в ефір
01.12