Останні новини

Пішов і не обіцяв повернутися: чому МВФ не дав грошей і чого тепер чекати Україні

У МВФ з'явились нові вимоги

Віртуальна місія Міжнародного валютного фонду щодо перегляду програми stand by завершила роботу в Україні без результату, зазначивши, що для отримання чергового траншу необхідний більший прогрес. Тобто, грошей Україні зараз ніхто не дасть.

Чому українській владі не вдалося отримати транш від МВФ, розібрався Odesa Live.

Читайте також: У МВФ занепокоєні планами Кабміну знизити ціни на газ для населення

Постійний представник МВФ в Україні Йоста Люнгман розповів, що у період з 21 по 23 грудня і з 11 січня до 12 лютого фахівці МВФ обговорили з представниками влади України прогрес у впровадженні заходів і реформ, що є частиною підтриманої угодою stand by програми дій влади.

Зокрема, обговорювали посилення управління Національним банком України, поліпшення законодавчої і регулятивної підстави банківського нагляду і фінансового оздоровлення, а також заходи, спрямовані на зниження фіскального дефіциту у середньостроковій перспективі. Також говорили про законодавчі ініціативи щодо відновлення і посилення антикорупційної інфраструктури та судочинства, так само дискусії стосувалися сектору енергетики.

Тобто, якщо говорити коротко, МВФ вимагає виконання нових умов, перш ніж схвалювати черговий кредит. Хоча Міжнародний валютний фонд не видав весь транш в рамках останнього Меморандуму з Україною: мова йде про 3 млрд доларів.

На думку президента інвестиційної групи "Універ" Тараса Козака, головною проблемою стали питання боротьби з корупцією та судової системи. Також він розповів, чого чекати Україні тепер.

”Чи є загрози для макрофінансової стабільності України? Підйом цін, курс гривні, економічне зростання, дефіцит бюджету - протягом найближчих місяців будуть у прогнозованих рамках, в безпечних та прийнятних діапазонах. Проблеми у економіці можуть початися у вересні, коли Україна матиме великі виплати боргів у іноземній валюті. Таке могло трапитися ще у грудні 2020-го, але тоді МВФ і за лаштунками допоміг нашій країні”, - розповів експерт. 

У свою чергу, Глава фінансового комітету Верховної Ради Данило Гетманцев заявив, що Україні буде важливо пройти 2021 рік без чергового траншу МВФ. Однак, за його словами, для нашої держави це не стане катастрофою.

“У нас є відповідні ресурси, у нас є відповідні можливості, щоб це здійснити. Ніякої катастрофи не буде. Будуть виконані бюджетні зобов'язання, буде у країні фінансова стабільність, буде валютна стабільність”, - запевнив народний депутат.

Скоріш за все, якщо проблеми виникнуть, то в третьому-четвертому кварталах, тому що у вересні необхідно погасити 2 млрд доларів боргу.

Читайте також: МВФ і довіра інвесторів: Зеленський назвав ключові економічні завдання для країни на 2021 рік

Втім, скоріш за все Україна не залишиться без грошей. Днями Президент України Володимир Зеленський несподівано вирушив до Об'єднаних Арабських Еміратів, після чого написав, що Україна і ОАЕ підписали Меморандуми та контракти на 3 млрд доларів. Як повідомляє пресслужба Офісу Президента, зокрема, були підписані меморандуми про взаєморозуміння між Фондом державного майна та інвестиційним фондом Mubadala. Вони спрямовані на поглиблення співпраці в рамках розробки перспективних інвестиційних проектів і участі еміратської сторони у програмі приватизації держвласності в Україні.

Тобто, коли з МВФ не заладилося, на Банковій вирішили пошукати інше джерело грошей. Втім, це не означає, що Україна остаточно порвала з фондом. З 90-х наша держава не виконує всі зобов'язання перед МВФ, але робота так чи інакше триває. Є ймовірність, що до осені Київ отримає бажаний кредит.

Нагадаємо: 

Головні новини міста коротко та зручно читайте в Telegram Odesa Live. Бекстейдж та життя каналу без прикрас можна побачити в Instagram. Прямі трансляції та цікаві гості вже чекають на вас у Facebook. А ще ми жартуємо та танцюємо в Tik Tok