Останні новини

Пілоти помилились, а літак “повело”: розслідування аварії Boeing в аеропорту Одеси завершилось

Розслідування стосовно аварійної посадки літака Turkish Airlines, яка сталася рік тому в одеському аеропорту, завершилось. Відтепер стало відомо, що її причина - помилка пілотів. Під час самої аварії на борту знаходилося 136 пасажирів і 6 членів екіпажу, але постраждав тільки сам літак.

Про це повідомляється у звіті Національного бюро з розслідування авіаційних подій.

З'ясувалося, що причиною аварії стала помилка пілотів, які при сильному бічному вітрі, що не вирівнявши літак по осі ЗПС, включили реверс. Саме тому літак “повело”. Командир намагався випарити ситуацію з переднім шасі, вивернувши його практично перпендикулярно смузі, але це не допомогло.

“Під час виконання посадки на аеродромі Одеса екіпаж виконував захід на посадку і посадку по техніці Touchdown in crab, яка не рекомендована до застосування на сухих ВПП (злітно-посадочних смугах) в умовах сильного бічного вітру, - йдеться у звіті.

Однак своєю чергою диспетчери недостатньо проінформували екіпаж про погодні умови, які передбачали сильні пориви вітру.

Зазначимо, сам інцидент стався 21 листопада 2019 року. Тоді Boeing-737 здійснив аварійну посадку в аеропорту “Одеса”, при якій зламалося переднє шасі та літак “пірнув” носом у злітну смугу. Тоді причиною аварії назвали сильний боковий вітер. Ніхто не постраждав.

Нагадаємо:


Вийти в ефір
29.11