Останні новини

Підвищення зарплат і стипендій та децентралізація: МОН представило концепцію розвитку профосвіти

Також у профтехах хочуть зробити сучасне освітнє середовище.

Міністерство освіти і науки представило проєкт Концепції Державної цільової програми розвитку профосвіти на 2022-2027 роки. У відомстві вважають, що для того аби покращити ситуацію в цьому напрямку необхідно виконати 4 ключових завдання. 

Про це повідомляє Odesa Live з посиланням на пресслужбу МОН

Читайте також: МОН готується запровадити “Нову українську школу” в 5-9 класах

Проєкт вже розміщено на офіційному сайті МОН. Надати зауваження та пропозиції до нього можна до 17 травня 2021 року. 

Міністр освіти та науки Сергі Шкарлет вважає, що розвиток профтехосвіти та підвищення престижу робітничих професій тривалий час здійснювалися в Україні за залишковим принципом. Як наслідок, управлінці формували хибне розуміння ролі кваліфікованих робітників, які насправді є рушійною силою економічного зміцнення країни та благополуччя громадян. 

“Сьогодні питання професійної освіти МОН визначає як одне із ключових своїх завдань. Також ця сфера має значну підтримку з боку Президента України та КМУ. А тому, впевнений, що галузь нарешті отримає давно потрібні їй модернізовані законодавчі акти, концепції розвитку і потрібні для реформування кошти", – зазначив Шкарлет.

У проєкті проаналізували наявні проблеми галузі професійної освіти в Україні. Серед них - недостатня співпраця закладів зі стейкхолдерами сфери, застарілі програми для підвищення кваліфікації педагогів, брак інформації про стан ринку праці тощо. 

Програма передбачає, що для цілісної модернізації профосвіти необхідно:

  • запровадити нову децентралізовану модель управління та фінансування закладів, орієнтованої на результати;
  • осучаснити зміст і підвищити якість такої освіти;
  • передбачити стимули для розвитку партнерства у сфері;
  • вжити заходів з популяризації профосвіти.

Програма передбачає перегляд нинішнього фінансування профосвіти та збільшення його обсягів. Йдеться про:

  • підвищення стипендій учнів закладів профосвіти до розміру стипендій студентів закладів фахової передвищої освіти. Нині учні отримують 490 гривень на місяць, тоді як студенти коледжів та технікумів – близько 900 гривень;
  • підвищення зарплат педагогів закладів;
  • розроблення методики розрахунку вартості підготовки учнів за професіями з урахуванням їх складності;
  • запровадження субвенції на оновлення гуртожитків та спортмайданчиків, створення інклюзивного освітнього середовища у профтехах.

Нагадаємо: 

  • Міністерство освіти і науки України підписало документ про співпрацю з IT-компанією “SoftServe”, який передбачає створення сайту для дошкільної освіти. Користувачі зможуть бачити графіки роботи гуртків та моніторити школи у своєму регіоні.
  • В Україні з середи, 24 лютого, Міністерство освіти і науки рекомендує закладам вищої та передвищої освіти самим обирати форму навчання. Так, очна форма дозволяється за умови заповнення аудиторій на 50%.

Головні новини міста коротко та зручно читайте в Telegram Odesa Live. Бекстейдж та життя каналу без прикрас можна побачити в Instagram. Прямі трансляції та цікаві гості вже чекають на вас у Facebook. А ще ми жартуємо та танцюємо в Tik Tok!

Теги:
Вийти в ефір
10.05