Останні новини

Піднялися: Україна посіла 92 сходинку у глобальному рейтингу добробуту

Україна зайняла 92 місце в глобальному рейтингу добробуту Міжнародної аналітичної організації Legatum Institute, піднявшись за рік на чотири позиції. При цьому Україна знаходиться на останньому місці серед країн Східної Європи.

Про це йдеться у підсумковому рейтингу Legatum Institute.

На позицію України впливають низькі показники країни в категорії безпеки (144-е місце в світі), соціальний капітал (147-е), інституційне середовище (119-е), здоров'я (115-е), екологія (110 е). На рейтинг безпеки держави значно впливає війна на Донбасі, відзначають аналітики.

Украина рейтинг.jpeg

Найбільш висока позиція України в категорії освіти (38-е місце в світі).

У п'ятірку країн з найвищим рівнем добробуту входять: Данія, Норвегія, Швейцарія, Швеція, Фінляндія.

1 места рейтинг.jpeg

Останні місця в рейтингу зайняли Центральноафриканська республіка і Південний Судан.

Аналітики відзначають, що на показник добробуту країн вплинуло поширення пандемії коронавируса. Однак, незважаючи на це, майже всі країни прогресували в більшості показників рейтингу протягом декількох останніх років.

Довідка: Рейтинг Legatum Prosperity Index публікується з 2003 року. Добробут країн визначається на основі 294 індикаторів, які об'єднані в 12 загальних категорій за трьома розділами: суспільство (безпека, особиста свобода, управління, соціальний капітал), економіка (інвестиційне середовище, бізнес середовище, доступ до ринків, інфраструктура, якість економіки), якість життя (умови життя, здоров'я, освіта, екологія). Укладачі рейтингу використовують дані з відкритих джерел.

Рейтинг ранжує 167 країн світу по 300 індикаторам, що дозволяє створити найбільш повну картину економічного, інституційного і соціального добробуту держави, вважають автори дослідження.

Нагадаємо, пасажиропотоки через аеропорти України скоротились на 63,1% та становили 7 656,6 тисяч чоловік. У міжнародному сполученні вони скоротилися на 63,9% та становили 6 769 тисяч чоловік.

Вийти в ефір
02.12