Останні новини

Підключення до "цивілізації": в уряді планують забезпечити швидкісним інтернетом мільйони селян

В Кабінеті міністрів вирішили забезпечити 2,5 мільйона селян високо швидкісним Інтернетом. Завдяки держпрограмі "Інтернет-субвенція" ним скористуватися зможуть вже у 2021 році. До "цивілізації" під'єднають, у першу чергу, соціальні об’єкти – школи, лікарні та бібліотеки.

Про це повідомив міністр цифрової трансформації Михайло Федоров на сайті відомства.

Згідно із планами, у 2021 році Мінцифра планує підключити до фіксованого швидкісного інтернету близько 10 тисяч соціальних об’єктів, які розміщені у 5 тисячах сіл, де проживають близько 2,5 млн українців. На сьогодні в Україні не підключено до інтернету 40% шкіл, 92% бібліотек та 37% лікарень. Найгірша ситуація у Вінницькій та Житомирській областях.

Загалом в країні лише 46% українських сімей мають доступ до швидкісного інтернету, тоді як у ЄС середній показник становить 78%. Тим часом, у Мінцифри сподіваються охопити підключенням до широкосмугового інтернету 100% населення України за два-три роки до кінця роботи поточного уряду.

Тим часом, в РНБО зафіксували перші спроби нового типу DDOS-атак, які безпосередньо спрямовані на інфраструктуру провайдерів і можуть вимкнути Інтернет майже у всій країні. Так, з 1 по 7 липня 2020 року система кіберзахисту державних інформаційних ресурсів зафіксувала 45 031 підозрілу подію на підпорядкованих об’єктах, її фахівцями було відбито майже дві тисячі різноманітних атак.

Internet-v-derevne.jpgФото: соцмережі

Нагадаємо, компанія SpaceX займається розробкою корабля Starship, яка дозволить за один запуск виводити на орбіту близько 400 супутників Starlink. В рамках цього проекту, компанія має намір забезпечити широкосмуговим доступом в мережу Інтернет весь світ.

Вийти в ефір
26.11