Останні новини

Підіграє російській пропаганді: секретар РНБО Олексій Данілов розтлумачив, чому вживання слова "Донбас" є некоректним

Вживання терміну "Донбас" сьогодні – це постійне підживлення російського антиукраїнського наративу.

Секретар РНБО Олексій Данілов вказує, що його недавнє зауваження щодо небезпечності використання поняття "Донбас" у контексті україно-російської війни викликало бурхливе обговорення. Щоб покласти край двозначності трактування його слів, політик вирішив розтлумачити свою позицію.

Про це повідомляє Odesa Live з посиланням на секретаря РНБО.

Читайте також: В офіційному Twitter-акаунті НАТО з’явився запис українською мовою

Фото: УкрІнформ

Фото: РНБО

"Поняття "Донбас" цілеспрямовано використовується спецслужбами РФ починаючи з 2000 року. Особливо активно – в період російської агресії проти України з 2014 року по теперішній час, – як інструмент інформаційної війни.

Мета – протиставлення і штучне виокремлення певного регіону України як території, яка начебто має особливі права і статус, що дає надалі підстави обґрунтувати створення й існування державних псевдоутворень. Навіть поверхневий моніторинг будь-яких російських державних інформаційних ресурсів дасть повне уявлення і докази щодо місця "Донбасу" в російському інформаційному порядку денному: "вибір Донбасу", "ущемлення прав народу Донбасу", "розмова з Донбасом", "народ Донбасу", "ополчення Донбасу", "влада Донбасу". Тому вживання терміну "Донбас" сьогодні – це постійне підживлення російського антиукраїнського наративу і підігравання російській пропаганді", - зауважив Данілов.

Данілов зазначає, що історія – це живий процес постійних змін. Те, що вважалось аксіомою сто, п’ятдесят і навіть десять років тому, може бути докорінним чином переглянуто з точки зору дня сьогоднішнього.

Зокрема якщо, наприклад, у 18-му столітті поняття "Московія" було загальноприйнятим для визначення земель, які входять до складу сучасної Росії, то у 21-му столітті, на жаль, ця назва не є актуальною.

Таким же неактуальним є термін "Малоросія" для назви території сучасної України. Не кажучи вже про різноманітні штучні радянські назви міст та сіл – "Пионерское", "Октябрьское", "Ленинское" та ін. Змінився час і змінились обставини, вважає секретар РНБО.

"З цієї точки зору не можна розглядати поняття "Донбас" як "історично усталене", "використання якого навряд чи буде викорінене із вжитку". В історії немає застиглих констант. З ужитку виходить те, що не пройшло випробування часом або зазнало цілеспрямованого впливу. У випадку з назвою "Донбас" ми маємо справу з порівняно новим визначенням, яке історично охоплювало територію Луганської, Донецької і Дніпропетровської областей, а також регіонів сучасної Російської Федерації, зокрема, Ростовської області. І тому навіть ураховуючи цю обставину, застосування назви "Донбас" до частини території Луганської та Донецької областей України, окупованих Російською Федерацією, не є коректним", - каже секретар.

Нагадаємо: 

  • Віцепрем’єр-міністр з питань європейської інтеграції України Ольга Стефанішина доручила розпочати підготовку проєкту Річної національної програми (РНП) під егідою Комісії НАТО на 2022 рік. Включно з навчальними програмами для держслужбовців у сфері євроатлантичної співпраці.
  • Корабель "Томас Хаднер" залишає Чорне море після завершення своєї участі у навчаннях "Морський щит 2021". Метою тренувань було забезпечення безпеки на морі на підтримку союзників НАТО - Туреччини, Болгарії та Румунії та партнерів в регіоні - України й Грузії.

Головні новини міста коротко та зручно читайте в Telegram Odesa Live. Бекстейдж та життя каналу без прикрас можна побачити в Instagram. Прямі трансляції та цікаві гості вже чекають на вас у Facebook. А ще ми жартуємо та танцюємо в Tik Tok

Вийти в ефір
21.04