Останні новини

Перш за все безпека населення: в об’єднаних територіальних громадах України утворять військово-цивільні адміністрації

Він набуде чинності 14 січня.

Закон про правопорядок утворення військово-цивільних адміністрацій в ОТГ офіційно опубліковано в газеті Верховної Ради “Голос України”. Він набуде чинності 14 січня.

Про це повідомляє Odesa Live з посиланням на сайт “Голос України”.

Йдеться про Закон України № 1120-ІХ “Про внесення змін до Закону України “Про військово-цивільні адміністрації щодо впорядкування окремих питань організації та діяльності військово-цивільних адміністрацій”. Законопроєкт має на меті визначення підстав утворення військово-цивільних адміністрацій в об’єднаних територіальних громадах.

Згідно з Законом, військово-цивільні адміністрації населених пунктів — це тимчасові державні органи, що здійснюють на територіях відповідних територіальних громад, затверджених Кабінетом Міністрів України, повноваження сільських, селищних, міських, районних у містах (у разі їх створення) рад, виконавчих органів сільських, селищних, міських, районних у містах (у разі їх створення) рад, сільських, селищних, міських голів та інші повноваження, визначені цим Законом.

На думку ініціаторів законопроєкту, його ухвалення дозволить створити умови для забезпечення безпеки та нормалізації життєдіяльності населення у районі відсічі збройної агресії Російської Федерації.

Нагадаємо, у середу, 13 січня, в Одесі відбувся автопробіг ФОПів, які виступали проти посиленого карантину у країні та вимагають дозволити бізнесу працювати у звичайному режимі, проте з дотриманням всіх протиепідемічних заходів. Після акції ініціативна група протестувальників зустрілася з главою області Сергієм Гриневецьким, щоб обговорити можливі шляхи розв'язання проблеми.