Останні новини

Пенсія по-новому: Мінсоцполітики оновило концепцію виплат громадянам

Керувати своїми накопиченнями можна буде через портал "Дія"

Міністерство соціальної політики представило нову концепцію другого рівня пенсійної реформи. Вона передбачає введення обов’язкових накопичень для всіх громадян. 

Про це повідомляє Odesa Live з посиланням на пресслужбу Кабінету міністрів

Читайте також: “Накопичувальна пенсійна система може запрацювати з 2022 року” - міністр соціальної політики

В Мінсоцполітики уточнили, що вже направили доопрацьований пакет законопроєктів до комітету Верховної Ради з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів. Попередні пропозиції відомства перебували у парламенті з кінця 2019 року, однак депутати їх не підтримали. 

"Доопрацьовані проєкти враховують величезну кількість зауважень основних стейкхолдерів, вони містять ретельно опрацьовані компроміси. Ми впевнені, що вони можуть бути основою для розгляду народними депутатами в першому читанні. Я щиро сподіваюся, що Рада розгляне це питання в першому читанні протягом найближчих двох місяців", - розповідає міністриня Марина Лазебна. 

Головні позиції реформи виглядають так:

  • Без підвищення податків. Пенсійні накопичення будуть формуватися коштом частини ЄСВ і ПДФО (раніше передбачалося відрахування по 2% від кожного податку).
  • Пенсійні накопичення через Дію. Планується створити "єдине вікно", через яке кожен учасник системи зможе управляти своїми накопиченнями, в тому числі в будь-який момент переводити їх з одного фонду в інший. Мінсоц розраховує інтегрувати Єдиний соціальний реєстр (список учасників системи під повним контролем держави) з порталом держпослуг Дія.
  • Різні формати виплат. Громадянам буде дозволено самостійно вибирати формат виплати пенсійних накопичень: вся сума одноразово, на певний термін, довічна виплата (повинна бути не менше прожиткового мінімуму).

У Мінсоцполітики також уточнили, що найближчим часом профільний комітет Ради отримає ряд уточнень до податкового законодавства. Їх розробкою займаються експерти Офісу простих рішень.

Нагадаємо: 

  • З 1 вересня 2021 року пенсії та грошова допомога нараховуватимуться на банківський рахунок, за винятком окремих категорій осіб. Для доставлення її останнім будуть проводити конкурси серед надавачів послуг.
  • Міністерка соцполітики Марина Лазебна анонсувала зростання пенсій до 7 тисяч гривень. За її словами, потрібно зробити так, щоб не тільки держава забезпечувала людину, а й громадянин сам накопичував собі на пенсію.

Головні новини міста коротко та зручно читайте в Telegram Odesa Live. Бекстейдж та життя каналу без прикрас можна побачити в Instagram. Прямі трансляції та цікаві гості вже чекають на вас у Facebook. А ще ми жартуємо та танцюємо в Tik Tok!

Вийти в ефір
06.05