Останні новини

Парк чи ЖК? В Одесі територію колишнього санаторію "Червоні зорі" хочуть забрати під забудову

Хто саме незаконно приватизував територію - поки незрозуміло.

На території колишнього санаторію "Червоні зорі", що на 9-тій станції Великого Фонтану знову вирішують питання, що буде з 3 га землі: рекреаційна зона чи нова забудова. Там, щоби забрати оздоровницю, її довели до банкрутства і влаштували три пожежі, а нині - заважають початку робіт судові тяганини.

Про це повідомила журналістка Олена Денисюк в ефірі Odesa Live.

Читайте також: Нічний клуб "Ітака" в Аркадії перед відкриттям “сповз” у бік моря

За її словами, ця захаращена територія в епіцентрі скандалу вже декілька років. Все почалося з того часу, коли чиновники внесли на сесію ради питання про передачу під забудову відразу двох санаторіїв: "Молдова" та "Червоні зорі". 

Після міжнародного скандалу адміністрація мера Геннадія Труханова зняла питання "Молдови" з розгляду. Натомість, інший - ще намагається передати у власність. 

Відомо, що 3 гектари землі незаконно приватизувала компанія "Будлайф інвест". Її деякі одеські ЗМІ пов'язують з бізнесменами Борисом Кауфманом та Олександром Грановським, які наближені до мерії. Але за документами прямого зв'язку немає. 


Нині головне завдання - не дозволити відвести територію під забудову, адже це призведе до повного транспортного колапсу на Фонтані. Поки триває судова тяганина між компанією та приватним товариством "Укрпрофздравницею" надія є. Забудову зеленої зони допускати неможна, але й парк там створювати згодні не всі. Депутати, які виїхали оглянути що лишилося на території певні, що якщо по зонінгу має бути рекреаційна зона, то облаштовувати там меморіал неправильно. 

"Найближчим часом ми розглядатимемо питання цієї території і проблеми на комісії з питань екології тому, що це є порушення і будемо щось думати, бо скільки ж можна на цю тему розмовляти", - розповів депутат Одеської міської ради Богдан Гіганов.

Що буде з територію і чи вдасться одеситам зберегти шматок вільної землі - залежить від рішення судів і уваги з боку влади, яка за останні роки передала десятки гектарів землі під забудову. А виходячи з дій міської влади, там може з'явитися черговий житловий комплекс.

Нагадаємо:

Головні новини міста коротко та зручно читайте в Telegram Odesa Live. Бекстейдж та життя каналу без прикрас можна побачити в Instagram. Прямі трансляції та цікаві гості вже чекають на вас у Facebook. А ще ми жартуємо та танцюємо в Tik Tok!

Вийти в ефір
06.05