Останні новини

Парк "Юність" знову під загрозою знищення: одесити борються за свою зелену зону

Мешканці 7 та 8 станції Фонтану, бентежаться, що у парку "Юність" з'являться нові багатоповерхівки. Річ у тому, що в 2001 році, частину парку було віддано в приватні руки. С тих самих пір було вже багато спроб забудувати парк, але доки місцевим вдалося відстояти зелену зону, але наразі загроза забудови, виникла знову.

Odesa Live поспілкувався з місцевими мешканцями та вияснив, чому зелену зону можуть забудувати та чим небезпечна поява нових будинків.

На території парку "Юність", можна побачити сліди спроби будівництва, це і бетонні споруди та спиляні дерева, як розповідають місцеві, спроби забудувати парк відбуваються майже кожного року. Почалося все ще у 2001-му році, коли Одеська міська рада ухвалила рішення №2152 - XXIII "Про затвердження Містобудівного обґрунтування розробки правил використання і забудови території другого рекреаційного комплексу".IMG_20201116_084613_827.jpg

Фактично, цим рішенням вносилися зміни до Генерального плану міста дав зелене світло приватизації парку "Юність". Частина паркової зони перетворилася в з паркових в житлові землі. В тому ж році Одеської міською радою була продана ця частина парка в приватні руки. Перша спроба забудови зеленої зони відбулася у 2008 році, а остання у січні цього року, але поки мешканцям вдається відстоювати "Юність". Забудова парку небезпечна не тільки, через втрату зеленої зони, яких в Одесі і так майже не залишилось, а може створити небезпеку зсуву ґрунту.

IMG_20201116_084605_040.jpg

Загроза сповзання

Місцева мешканка Наталія Кузьмицкая вже неодноразово виходила на мітинг в підтримку парку, наразі небезпека будівництва знову нависла над зеленою зоною.

"З'явилась інформація з юридичних джерел, в тому числі й з одеської міської ради, що в цьому місяці знов планують спробувати забудувати парк. Ми проти, тому що тут протікають підземні озера та існує загроза зсуву ґрунту. Ще в радянський час, коли хотіли тут будувати готель, бурили свердловини та вияснили, що існує велика загроза сповзання, через ґрунтові води та будівництво було зупинено", - розповідає жінка.

Але сучасних забудовників, судячи по великої кількості спробах забудувати зелену зону, можливість сповзання у море не бентежить.

Ні швидка, ні пожежна

Місцева жителька Марія Лазарева турбується через заповнення доріг та великі затори.

"Якщо тут буде ще одна багатоповерхівка, ми будемо жити в бетонних джунглях. Людей і так дуже багато. А хочуть побудувати ще три 15 ти поверхові будинки, якщо побудують хоча б ще один, ми не зможемо, навіть виїжджати на роботу. І так проїхати нереально, бувають моменти, коли я зупиняюся за 40 хвилин до свого будинку, тому що далі їхати неможливо. Бували випадки, коли швидка не могла заїхати і це без нових будинків, а якщо пожежа?" - розповідає жінка.

Турбує Марію не тільки затори, залишатись без зеленої зони, вона не згодна.

"Залишитись без парку, для мене просто катастрофа, я й с дитиною тут гуляю і з собакою, поруч немає більше нічого. В Аркадію я не ходжу, там все забудовано, якщо і цей парк забудують, не буде чим дихати", - жаліється мешканка.

Боротись за зелену зону поруч з будинком жінка планує з усією родиною, чоловік Марії також стурбований можливістю забудови парку.IMG_20201116_084611_178.jpg

Місцева мешканка Ірина Баззал розповіла нам, що проблема забудови парку турбує всіх містян та вони готові власними силами та коштами відстоювати зелену зону.

"В нас є група в вайбері, там майже 1000 людей мешканців 7 та 8 станції Фонтану, проблема забудови турбує всіх. Ми вже навіть почали збирати кошти, щоб побудувати дитячий майданчик на той території парку, на якій по нашій інформації планується будівництво", - розповідає жінка.

Підтримує одеситів у боротьбі за зелену зону громадська організація "Захист зелених зон та схилів". Голова організації Дмитро Демчук вже понад 5 років разом з містянами бориться з забудовниками і планує підтримувати одеситів і надалі.

"Проблема парку "Юність" нагальна з 2002 року, через те, що частина парку віддана в приватні руки. Вже майже 20 років місцеві жителі його активно захищають. Ми допомагаємо їм облаштовувати парк, встановлювати додаткові ліхтарі, лавочки", - розповідає Дмитро.IMG_20201116_084634_235.jpg

Як каже чоловік, часто забудовники приїжджають вночі, вирубують дерева та готують парк під будівництво, тому проблему варто швидше вирішити, а зробити це можна тільки за допомогою влади міста.

Адвокат Ирина Тодорич також приєдналась до боротьби одеситів за парк. Жінка бере участь у багатьох гучних процесах на стороні одеситів, наприклад у справі по санаторію "Червоні Зорі".IMG_20201116_084629_666.jpg

"Проблема полягає в тому, що ще з 2002 року, велика територія парку документально не является парком. Колишній голова міста Боделан змінив цільове призначення цих ділянок і віддав в приватні руки. Я вирішила допомогти мешканцям у відстоюванні зеленої зони. В мене є знання в таких справах та підтримка людей, але важливо достукатися до міської влади, щоб розв'язувати цю проблему", - прокоментувала нам Ірина.

Як повідомили мешканці, їх вже підтримують декілька депутатів міської ради, люди сподіваються, що нарешті проблема вирішиться та не треба буде більше чергувати, щоб захистити своє повітря та життя.

IMG_20201116_084623_282.jpg

Парк "Юність", на сьогодні це одна з зелених зон, яких так не вистачає нашому місту. Він доглянутий, з акуратними алеями, дитячим майданчиком, стадіоном, зручними лавками та освітленням. Парк одне з улюблених місць відпочинку жителів околиць. Однак йому не пощастило бути розташованим в елітному районі поруч зі знаменитою Аркадією. Земля тут коштує недешево, а бажаючих мати житло біля моря багато. Тому боротьба за зелену зону, скоріш за все ще буде продовжуватися, але одесити сподіваються, що цю боротьбу вони виграють.

Нагадаємо:

Вийти в ефір
29.11