Останні новини

П'ять фракцій і груп закликають заборонити імпорт електроенергії з Білорусії та РФ - звернення

З початку року Україна "наімпортувала" струму на 700 млн грн.

У середу, 17 лютого, відбувається засідання Верховної Ради, під час якого понад 15 депутатів з 5 парламентських фракцій і груп будуть закликати заборонити імпорт електроенергії з Білорусії та РФ. Вони будуть сприяти, тому аби спікер Дмитро Разумков почав розгляд відповідного законопроєкту. 

Про це повідомляє Odesa Live з посиланням на обліковий запис у Facebook заступника голови комітету Верховної ради з питань енергетики й комунальних послуг Олексія Кучеренка.

Читайте також: Після посилення штрафів смертність на українських дорогах зменшиться на 10-15% - МВС

У копії звернення депутатів йдеться про законопроєкт №4493. Його зареєстрували в парламенті 14 грудня 2020 року.

"З січня Україна, на жаль, відновила необґрунтований імпорт електроенергії з РФ і РБ. Ситуація вкрай негативно впливає на енергетичну галузь, зокрема тільки прямі збитки української енергосистеми склали понад 5 млрд грн", - йдеться у депутатському зверненні.

П'ять фракцій і груп закликають заборонити імпорт електроенергії з Білорусії та РФ

Фото: Олексій Кучеренко

Зазначимо, що заборону підписали депутат "Євросолідарності" Олексій Гончаренко, голова “Батьківщини” Юлія Тимошенко, народний депутат Сергій Шахов і низка інших. 

Зазначимо, що з лютого Україна відновила імпорт електроенергії з Росії. Так, за останні два тижні її постачання зросло більше ніж у 5 разів. Крім того, з січня Україна закуповує електроенергію на Білоруській АЕС.

Основним імпортером російської електроенергії є компанія "Дніпросталь-Енерго" олігарха Віктора Пінчука. За півтора місяця, з початку року, імпортовано 450 млн кВт год струму на суму 700 млн грн.

П'ять фракцій і груп закликають заборонити імпорт електроенергії з Білорусії та РФ

Фото: Олексій Кучеренко

Нагадаємо:

Головні новини міста коротко та зручно читайте в Telegram Odesa Live. Бекстейдж та життя каналу без прикрас можна побачити в Instagram. Прямі трансляції та цікаві гості вже чекають на вас у Facebook. А ще ми жартуємо та танцюємо в Tik Tok!