Останні новини

Отруїлися грибами: за тиждень на Одещині госпіталізували 16 осіб

Останніми днями в Одеській області почастішали випадки отруєння грибами. За минулий тиждень було зафіксовано вісім випадків отруєння, через які постраждали 16 осіб.

Про це повідомляє пресслужба головного управління Держпродспоживслужби в Одеській області.

Так, у Лиманському районі отруїлася сім’я з чотирьох людей. За словами батьків, гриби схожі на лисички, вони купили на Привозі. Вдома ввечері їх відварили, поїли та майже одразу відчули себе зле. Мати та батько 24 років були госпіталізовані у стані середньої важкості в Одеській обласній клінічній лікарні. А їхні діти – хлопчики 2,5 та 5 років – доставлені в реанімаційне відділення дитячої клінічної лікарні.

Також, у Кодимському районі отруїлися жінка 28 років та чоловік 27 років. Вони купили гриби, які схожі на рядовки на Кодимському місцевому ринку "Труд". Обидва були доставлені у стані середньої важкості.у терапевтичне відділення КП "Кодимська ЦРЛ"

Ще одна жінка отруїлася у с. Федорівка Кодимського району. Вона назбирала грибів, що схожі на рядовки, у Федорівському лісі, проварила та просмажила, з’їла та отруїлася. Була доставлена швидкою у терапевтичне відділення КП "Кодимська ЦРЛ" у стані середньої важкості. 

Крім того, у реанімаційне відділення Багатопрофільного медичного центру Університетської клініки ОНМУ знаходяться 48-річна жінка та її 19-річна донька. Коли їх доставили каретою швидкої допомоги - стан був середньої важкості. Гриби, якими Вони отруїлися грибами, які купили з рук біля дому на вул. Посмітного.

Також, грибами зеленушками отруїлися мати та дочка. Вони поназбирали їх у сосновому лісі біля Саврані. Жінку доставили у Савранську районну лікарню, а 9-річну дівчинку спочатку привезли в обласну дитячу лікарню. Але стан її стрімко погіршувався, і медики вирішили транспортувати дитину у столичний "Охматдит". Перебіг захворювання дівчинки дуже важкий.

У всіх випадках були схожі симптоми отруєння: слабкість, нудота, блювота, біль у животі ріжучого характеру.

"Отруєння грибами належить до біологічних отруєнь, що протікають набагато важче за інші. Не рекомендується вживати гриби вагітним та жінкам, що годують, вони протипоказані дітям до 8 років (незалежно від способу і часу приготування). Якщо ви купуєте вже зібрані гриби, пам'ятайте, що не можна купувати сушені, солоні, мариновані та консервовані гриби у випадкових осіб і в місцях несанкціонованої торгівлі. Якщо ви купуєте вже зібрані гриби в магазинах і супермаркетах, уважно розглядайте упаковку з грибами: вона не повинна бути зіпсованою. Також не купуйте гриби, якщо на упаковці немає етикетки, листів-вкладишів і взагалі відсутня інформація про товар", - нагадує Головне управління Держпродспоживслужби в Одеській області.

Нагадаємо, у Саврані Одеської області мати з донькою зібрали гриби, після чого жінка приготувала суп. У результаті вони обидві отримали сильне отруєння, а дитина навіть потрапила у реанімацію у комі. Їх стан оцінюється, як важкий


Вийти в ефір
27.11