Останні новини

Оновлення оборони Одеси: у 2021 році ВМС України отримають перший береговий ракетний комплекс “Нептун”

Де саме будуть розташовуватися комплекси, поки невідомо, але, можливо, деякі з них будуть знаходитися в нашому регіоні.

У 2021 році ВМС України отримають в розпорядження перший береговий ракетний комплекс РК-360МЦ “Нептун”, який проходив випробування в Одеській області. Де саме будуть розташовуватися комплекси, поки невідомо, але, можливо, деякі з них будуть знаходитися в нашому регіоні.

Про це повідомляє Odesa Live з посиланням на пресслужбу ЗСУ України.

Ракетний комплекс «Нептун».jpg

Фото: ЗСУ України

Ракети Р-360МЦ “Нептун” та їх пускові комплекси, призначені для берегової оборони й знищення цілей на воді, тестувалися більш 2-х років. Частина випробувань проходила на полігоні “Алібей” в Одеській області. Створенням ракет займалися фахівці з КБ “Луч”. За допомогою цих ракетних комплексів мети можна вражати на відстані понад 100 км.

На цей час відомо, що найближчим часом в ВМС України почнуть підготовку фахівців, які надалі будуть керувати комплексами. Також відомо, що на озброєння поступить перший дивізійний комплект РК-360МЦ “Нептун”.

Де саме будуть розміщені ці комплекси, поки невідомо, але цілком імовірно, що вони будуть розташовуватися в Одеській області, що має протяжну берегову лінію. Варто відзначити, що РК “Нептун” мобільні та можуть міняти місце розташування.

Нагадаємо, експедиторські фірми подали судові позови проти "Євротермінал", з вимогою компенсувати у подвійному розмірі матеріальні збитки, які вони зазнали через функціонування шлагбауму. Він розташований на в'їзді в Одеський морський торговий порт, який належить державі.