Останні новини

Оминули лікарню №8 й дали поради “залізникам” - які наслідки інспекції медзакладів в Одесі

Перевірка тривала також в "інфекційці" та онкологічному диспансері.

В Одесі з середи, 7 квітня, тривала інспекція медичних закладів через складну ситуацію у зв'язку зі сплеском пандемії. Під час неї виявилося, що у деяких лікарнях є місця для хворих на COVID-19, але вони їх не приймають, а інші навпаки залишись без професійних робітників. 

Про це повідомляє Odesa Live.

Читайте також: Підтримка НАТО, провокації РФ та чому уповільнилась вакцинація - головні події України та світу 9 квітня

Розпочали інспекцію з клінічної лікарні залізничого транспорту, що належить “Укрзалізниці”

“Хто довів ситуацію до того, що в Одесі гинуть люди без надання медичної допомоги, так само як і в Києві, і Харкові. Стоїть лікарня, не завантажена. Вона заповнена на 30%”, - зазначив голова комітету Верховної Ради з питань здоров'я нації Михайло Радуцький. 

До керівництва лікарні виникла низка питань - чому на їх території вже декілька років ведеться комерційна діяльність та чому зараз, під час третьої хвилі пандемії, вона не задіює усі можливі потужності. Керівництво міністерства бачить основну провину на “місцях”, бо на папері ліжка є. У результаті медичному закладу дали десять днів, аби виправити ситуацію. За цей період треба ліквідувати технічні складнощі, у тому числі з оздоблення місць “киснем”. 

На диво перевірили лише кілька COVID-лікарень. Навіть не навідалися до 8 МКЛ, де відключалося світло на кілька годин після її відкриття. У результаті пацієнти, у тому числі тяжкохворі, залишались без апаратів ШВЛ, що провокувало погіршення стану й смерті. 

До програми інспекції включили й не коронавірусні заклади, такі як Центр неврології та діалізу, який назвали брендовим продуктом колишнього губернатора Максима Степанова. Тут міняли керівництво, як результат, з літа 2020 року триває конфлікт за “головні” посади. Пацієнти неодноразово скаржились на те, що їх думку ігнорують, а замість професійних лікарів - ставлять студентів без досвіду. 

“Тобто це було у порядку речей - 40 осіб пішли, а це були професіонали. Прийшли інші 43 - інтерні, по оголошенню, без досвіду роботи. Звичайно нам це не подобається”, - розповів пацієнт центру Віктор. 

Втім комісія не звернула уваги на хвилювання одеситів і жителів області. Натомість турбує киян інше питання - конкуренція комунального медичного закладу та приватного. 

“Крайнього ви тут усе одно не знайдете. Все, що треба зробити робочій групі за десять днів, просто, тупо, навести порядок. Банально, де людина хоче отримувати допомогу - хай там отримує. Побачили, що щось порушували? Не ми повинні судити, хто прав чи винен - є Нацполіція, є Генпрокуратура”, - зауважив Михайло Радуцький. 

Читайте також: Пацієнтам з COVID-19 недостатньо кисню - в Одеському регіоні погіршилася ситуація з поставками речовини

Тож голова комітету запропонував мажоритарникам від Одеської області створити окрему комісію з цього питання. А також протягом півтора тижня розібратися щодо конкурентоспроможності Центру неврології та діалізу.

Комісія була й в “інфекційці” - щодо неї в обласної ради великі плани.

“Це не просте питання, а перспективні плани. Для того, щоб ми взяли їх до себе на баланс, держава повинна видати повинне розпорядження на чотири тисячі місць", - каже головна лікарка Центру соціально-значущих хвороб Світлана Єсипенко. 

В онкологічному диспансері головним питанням стало підвищення заробітних плат. Крім цього, через пандемію виникла ще одна проблема - проведення операцій. За даними джерел Odesa Live, у медичному закладі планують змінити керівництво, тому прислали вже другу комісію за останній час. 

Виникають питання й до самого комітету щодо підготовки області до протидії COVID-19. Наприклад, незрозуміло, чому долучитися до перевірки запросили членів лише однієї фракції, адже від регіону обрали крім “Слуг народу” ще представників інших партій. Також журналістів не покликали взагалі. 


Нагадаємо:

Головні новини міста коротко та зручно читайте в Telegram Odesa Live. Бекстейдж та життя каналу без прикрас можна побачити в Instagram. Прямі трансляції та цікаві гості вже чекають на вас у Facebook. А ще ми жартуємо та танцюємо в Tik Tok

Вийти в ефір
21.04