Останні новини

Оформляли фіктивні документи: на Одещині керівництво фірми ухилилося від сплати 5,3 млн грн податків

Фігурантам загрожує чималий строк ув'язнення.

Від сплати податків на Одещині ухилилися керівники приватної фірми, яка виконувала будівельні роботи та капремонти за державні кошти. Вдалося їм це за допомогою оформлення фіктивних договорів субпідряду. 

Про це повідомляє Odesa Live з посиланням на пресслужбу Державної податкової служби України

Читайте також: Скільки коштів українці витрачають на утримання держави

Загалом державний бюджет України недоотримав суму у 5,3 мільйонів гривень. За даними фактами відкрито кримінальні провадження одразу за трьома статтями кримінального кодексу. 

Зазначимо, що Верховна Рада у першому читанні проголосувала за законопроєкт №3959-1, який запроваджує кримінальну і посилює адміністративну відповідальність за несплату податків. 

У статті 212 КК України планують внести наступні зміни:

За умисне ухилення від сплати податків, зборів, платежів, вчинене службовою особою, або особою, що займається підприємницькою діяльністю без створення юридичної особи, або іншою особою, яка зобов’язана їх сплачувати, якщо ці діяння призвели до фактичного ненадходження до бюджетів чи державних цільових фондів коштів в значних розмірах карати:

  • штрафом від 85 000 до 119 000 грн; або арештом на строк до шести місяців з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до двох років або без такого.

За ті самі дії, вчинені за попередньою змовою групою осіб, або якщо вони призвели до фактичного ненадходження до бюджетів чи державних цільових фондів коштів у великих розмірах, введуть:

  • штрафи від 119 000 до 170 000 грн; або обмеження волі на строк до п’яти років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до двох років.

За ті самі дії, вчинені особою, раніше судимою за ухилення від сплати податків, зборів, платежів, або якщо вони призвели до фактичного ненадходження до бюджетів чи державних цільових фондів коштів в особливо великих розмірах, покарають:

  • штрафом від 255 000 до 425 000 грн; або позбавленням волі на строк до семи років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років з конфіскацією майна або без такої.

Також у новому проєкті з'являється ще одна частина статті 212 - про шахрайство з податком на додану вартість. У ній вказується, що незаконне отримання відшкодування ПДВ або навіть подача "незаконної" заяви на відшкодування караються штрафом в 50 неоподатковуваних мінімумів або громадськими роботами на 240 годин, або виправними роботами на строк до 2 років, або ув'язненням до трьох років.

Ці ж дії, вчинені повторно або організованою групою осіб - штраф в 50-100 неоподатковуваних мінімумів або тюремний термін до 5 років. Залежно від суми незаконно отриманого відшкодування, тюремний строк може збільшуватися до 12 років.

Нагадаємо: 

Головні новини міста коротко та зручно читайте в Telegram Odesa Live. Бекстейдж та життя каналу без прикрас можна побачити в Instagram. Прямі трансляції та цікаві гості вже чекають на вас у Facebook. А ще ми жартуємо та танцюємо в Tik Tok! 

Вийти в ефір
10.05