Останні новини

Один за всіх і всі за одного: одеські лікарні закуповують послуги з перевезення тільки одного підприємства

Чому саме цьому підприємству віддають перевагу одеські медики - у цьому матеріалі

Одеса має у своєму розпорядженні 26 медичних установ, які є комунальними підприємствами Одеської міськради. Крім того, що всі вони знаходяться під управлінням міського департаменту охорони здоров'я, їх об'єднує ще одна річ - для перевезення пацієнтів всі вони користуються послугами одного і того ж підприємства.

Як так вийшло - розібрався Odesa Live.

Читайте також: Пішов з життя посол України у Китаї, а в Японії велика аварія на АЕС: головні події країни та світу 

Дивні тендери

Якщо уважно вивчити тендери, які стосуються перевезень всіх 26 медустанов, то можна звернути увагу, що у всіх останніх торгах завжди перемагало одне і теж підприємство: КП “Автобаза санітарного транспорту” (АСТ), власницею якого є Одеська обласна рада. Деякі медустанови проводили останній раз подібні тендери у 2018 році, деякі у 2019-му, а решта - у 2020 і 2021 роках. Але всюди один і той же переможець. Наприклад, один з нещодавніх тендерів відбувся у січні цього року: його провела Міська клінічна лікарня №10. Переможцю АСТ дісталося 985 969,60 грн за “Послуги спеціалізованих автомобільних перевезень пасажирів”. 

1.jpg

2.jpg

Тендер Міської клінічної лікарні №10

Цікаво, що щоразу КП АСТ перемагало без конкуренції, будучи єдиним учасником тендеру. Іноді медустанови в описі аргументували це тим, що дане підприємство є єдиним, яке може надати необхідні послуги. Так, наприклад, робила Міська клінічна лікарня №8.

3.jpg6.jpg

Тендер Міської клінічної лікарні №8

Але в деяких випадках, організатори торгів обходилися і без цих пояснень, як, наприклад, Центр первинної медико-санітарної допомоги №14 або ЦПСМД №16.

7.jpg

8.jpg

9.jpg

Тендер ЦПСМД №14

10.jpg

11.jpg

Тендер ЦПСМД №16

При цьому, були випадки, коли медустанови скасовували торги, тому що була всього одна тендерна пропозиція. Так, 18 січня Дитяча міська поліклініка №3 оголосила тендер на Послуги спеціалізованих автомобільних перевезень пасажирів, але скасувала його за вищевказаної причини. Але вже 4 лютого оголосили про аналогічні торги, де переможцем знову стало КП АСТ. Керівництво поліклініки знову аргументувало це тим, що конкуренції немає.

12.jpg

13.jpg

14.jpg


15.jpg

Тендери Дитячої міської поліклініки №3

Суди

Втім, із заявою медиків про те, що крім АСТ ніхто не зможе надати послуги з перевезення, згодні не всі. Так, Одеська міська лікарня №5 в лютому 2020 року оголосила тендер на надання послуг з перевезення пасажирів санітарним транспортом. У медиків вирішили, що дані автомобілі є тільки у КП “Автобаза санітарного транспорту”, ​​а тому уклали договір на суму більш ніж 233 тисячі грн без проведення аукціону.

16.jpg

18.jpg

Тендер Одеської міської лікарні №5

Моніторинг процедури провели співробітники Південного офісу Держаудитслужби, які постановили, що тендер відбувся з порушеннями, тому що подібні послуги могли надати і інші установи Одеси. Свою правоту аудитори довели в Одеському окружному суді. Керівництво лікарні намагалося оскаржити це рішення в П'ятому апеляційному суді, але 27 січня служителі Феміди знову стали на бік аудиторів. Втім, поки йшов судовий розгляд, ГКБ №5 провела аналогічний тендер, де переможцем знову стало КП АСТ. При цьому сума була збільшена: з 233 847,80 грн до 306 739,56 грн.

19.jpg


20.jpg

Тендер Одеської міської лікарні №5

Ще один судовий розгляд стосується тендеру, який оголосив Департамент охорони здоров'я Одеської міськради. Як і в попередньому випадку, в торгах брало участь тільки КП “Автобаза санітарного транспорту” і чиновники аргументували це тим, що конкурентів просто немає. Але на засіданнях в П'ятому апеляційному суді знову було доведено, що на ринку є підприємства, які можуть конкурувати з КП АСТ, проте керівники медустанов продовжують наполегливо працювати тільки з “Автобазою санітарного транспорту”.

Читайте також: Газ, світло, вода: скільки одесити переплачують за комунальні послуги

Підприємство екс-депутата

З 236 торгів КП АСТ перемогло у 230 на загальну суму 848.65 млн грн. Найбільшим замовником автобази є Департамент охорони здоров'я Одеської міської ради (якщо враховувати медустанови департаменту). Найвдалішим видався 2019 рік - тут підприємство заробило понад 277 млн ​​грн. У 2021 році справи також йдуть непогано: за півтора місяці було зароблено майже 4 млн грн.

21.jpg

Скріншот з Clarity-project

З 2014 року підприємством керує Олег Совік - колишній депутат Одеської міської ради від фракції “Довіряй ділам”.

22.jpg

Скріншот з Youcontrol

Згідно з його декларацією за 2019 рік (за 2020 поки що не опублікована), його заробітна плата в особі директора склала 405 946 грн за рік. Ще 340 000 грн заробила його дружина завдяки підприємницькій діяльності, і 479 300 грн - від продажу майна. Також Совік зберігає готівкою 35 000 доларів, а його дружина - 180 000 грн.

Є два автомобіля: LEXUS RX 350 і AUDI Q8. Обидві машини записані на дружину чиновника. Сам Олег Совік ходить з годинником ULYSSE NARDIN за 40 000 грн, купленному ще у 2010 році.

Відносно нерухомості: у декларації говориться про два житлових будинка. Що цікаво, обидва куплені в один день і мають однакову площу: 377 кв.м. Один записаний на чиновника, другий - на його дружину. Також є три земельні ділянки загальною площею 1 348 кв.м., підвальне приміщення і два об'єкти під магазини. Крім, того в Одесі будується квартира площею 75,66 кв.м.

Тобто, стандартна декларація звичайного чиновника. Тільки вона, на жаль, не пояснює, чому керівництво одеських лікарень звертається до послуг саме його підприємства, ігноруючи інші. Можливо, якби відбувався аукціон, інші компанії та підприємства могли б запропонувати більш вигідні умови.

Нагадаємо: 

Головні новини міста коротко та зручно читайте в Telegram Odesa Live. Бекстейдж та життя каналу без прикрас можна побачити в Instagram. Прямі трансляції та цікаві гості вже чекають на вас у Facebook. А ще ми жартуємо та танцюємо в Tik Tok!