Останні новини

Одеський лікар-інфекціоніст про зберігання вакцин від COVID-19: “Заморожувати не доведеться”

Поки невідомо які саме вакцини надійдуть до Одеської області.

Медикам Одещини не знадобиться заморожування препаратів проти коронавірусу для вакцинації населення. За словами заступника директора обласного центру громадського здоров'я Наталії Жураковської, логістику в регіоні побудують так, що вони будуть використані одразу і довго зберігати їх не доведеться. 

Про це повідомляє Odesa Live з посиланням на “Первый городской”. 

До того ж, наразі невідомо яку саме вакцину будуть отримувати медики, адже в Україні розглядаються варіанти закупівлі західних і китайських препаратів. 

“У кожної вакцини є свої умови зберігання, і вони відрізняються ... Є вакцина, яка зберігається при температурі від 2-7 градусів, а є вакцини, які зберігаються в глибокому заморожуванні. І ми ще до кінця не розуміємо, яка вакцина буде у нас, хоча уряд заявив про підписання договору на отримання близько 2 мільйонів доз китайського виробника Sinovac. Але якщо з'явиться швидше якась інша, то, можливо, ми її отримаємо першою”, - розповіла фахівець.

Також, за її словами, в замороженому вигляді такі медпрепарати зберігаються зараз тільки на національному складі під Києвом - там є необхідна для цього холодильне обладнання.

“Вакцина, яка буде відправлятися в регіони, може зберігатися при звичайній температурі, як і інші вакцини, - плюс 2-7. Але обмежений проміжок часу. Тому логістика буде побудована таким чином, що в область буде надходити тільки та кількість вакцин, яку можна використовувати за період зберігання. На регіональному рівні - в областях, в тому числі і в Одесі - заморозка не потрібна. Тому з цим ніяких проблем немає”, - зазначила Наталія Жураковська.

Нагадаємо, у Польщі та усіх країнах ЄС розпочалася вакцинація від коронавірусу. Українці, які живуть і працюють там, зможуть безкоштовно щепитися від COVID-19.