Останні новини

Одеська міськрада буде виділяти COVID-медикам допомогу з бюджету, щоб не укладати угоди зі страхування

Страхові виплати медикам від фонду соціального страхування надаються лише у разі смерті, чи отримання інвалідності.

Фінансовий департамент Одеської міської ради вважає доцільнішим виділяти медичним працівникам, що займаються лікуванням від COVID-19, допомогу з бюджету. Ніж укладати угоди із приватними компаніями про страхування.

Про це повідомляє Odesa Live з посиланням дистанційну апаратну нараду Одеської міської ради.

Читайте також: На Одещині планують вакцинувати від коронавірусу 8,5 тисяч містян

Одеська міськрада 1.jpg

Фото: Одеська міськрада 

“За 2020 рік медичним працівникам надавалася одноразова допомога на загальну суму 6,7 млн гривень. Допомогу отримали 616 медичних працівників, з яких 610 – лікарі, а шість – родини померлих через COVID-19. У січні 2021 року вже сплачено 3,5 мільйони для 314 працівників, проте більшість з них хворіли минулого року, а заявки на допомогу подавали в цьому. Загалом із початку пандемії 930 медичних працівників Одеси отримали понад 10,2 мільйона гривень, 470 – працівники закладів міської ради. Наразі надійшли більш як 1,2 тисячі заяв, тож департамент праці просить додати ще 20 мільйонів гривень”, - повідомила директорка департаменту фінансів та заступниця міського голови Світлана Бедрега.

Одеська міськрада 2.jpg

Фото: Одеська міськрада  

У травні 2020 року коронавірус віднесли до професійних захворювань, тож страхові виплати медикам від фонду соціального страхування надаються лише у разі смерті, чи отримання інвалідності. У 2020 році до фонду звернулися 241 медпрацівник. Що стосується другої компанії, то тут фінансисти мерії роздивилися декілька варіантів та дійшли висновку, що це не вигідно.

Одеська міськрада 3.jpg

Фото: Одеська міськрада 

"Візьмемо, наприклад, нашу інфекційну лікарню. Ми розраховували з огляду на минулий рік, тож отримали такі результати: фактично в лікарні 404 медики зайняті. Страховий платіж - 1 тис. 840 гривень. Тобто лікарня мала б сплатити 743 тисячі гривень страховій. З огляду на кількість захворілих медиків, а їх було в цій лікарні - 58 осіб, ми б отримали від компанії загалом 416 тисяч страхових виплат, тобто лише 56% від сплаченого. Взяли ще по першій лікарні, де працюють 746 працівників. Тобто сплатили б ми 1 млн 372,6 тис. грн, а отримали б 460 тисяч", - зазначила Світлана Бедрега. 

Одеська міськрада 4.jpg

Фото: Одеська міськрада 

Якщо розглядати приклади лікарень, які не є опорними, то там кількість хворих ще менша, тож і виплати були б відповідні. Окрім того, якщо людина старша 65 років та має супутні захворювання, то її не стануть страхувати.

Одеська міськрада 5.jpg

Фото: Одеська міськрада 

Стосовно вчителів, то, за словами Світлани Бедреги, порадившись із директоркою департаменту освіти та науки Оленою Буйневич, фінансистки дійшли висновку, що сплачувати допомогу з бюджету також дешевше, ніж страхувати. 

Одеська міськрада 6.jpg

Фото: Одеська міськрада  

Нагадаємо:

Головні новини міста коротко та зручно читайте в Telegram Odesa Live. Бекстейдж та життя каналу без прикрас можна побачити в Instagram. Прямі трансляції та цікаві гості вже чекають на вас у Facebook. А ще ми жартуємо та танцюємо в Tik Tok!