Останні новини

Одещина посіла 11 місце за рівнем злочинності: головний прокурор області доповів про результати роботи за 2020 рік

Сергій Костенко розповів, що прокурорами пред'явлено позовів на сумму 2,6 мільярдів гривень.

Керівник Одеської обласної прокуратури Сергій Костенко під час VI сесії Одеської обласної ради розповів про результати роботи свого відомства за 2020 рік. Так, за його словами, наша область посіла 11 місце серед всіх регіонів України за рівнем злочинності і 1 за кількістю викритих корупційних правопорушень.

Про це повідомляє Odesa Live з посиланням на VI сесію Одеської обласної ради

Читайте також: На Одещині затримали чоловіка за розбещення малолітньої

Головний прокурор області розповів, що його відомство працює в умовах реформування. Наразі в регіоні створено 14 окружних прокуратур. Однак, Костенко зазначив, що після проведення атестації органи відчувають “кадровий голод” - майже 28% посад вакантні. 

Костенко заявив, що за 2020 рік кількість кримінальних правопорушень впала зі 103 до 93 на 10 тисяч людей. За цим показником Одеська область посіла 11 місце серед всіх регіонів України.  

Читайте також: В Одесі чиновники та інженери привласнили бюджетні кошти на будівництво

Також на чверть менше було вчинено особливо тяжких злочинів, і майже на 10% знизилась кількість кримінальних правопорушень. На 17% більше стало справ, в яких правоохоронці повідомили особам про підозру.  

За словами керівника Одеської обласної прокуратури, знизилася кількість умисних вбивств. Цього року такий злочин вчинили 92 рази проти 127 минулого року. Однак, зросла кількість кримінальних правопорушень, які за результатами досудових розслідувань скерували до суду. Усього їх було 10,5 тисяч - це четверте місце в Україні.

“Зокрема, на 13% більше до суду скеровано обвинувальних актів розслідувань слідчими поліції”, - розповів головний прокурор.

Читайте також: Одеська обласна прокуратура “загубила” 40 кг кокаїну на 10 млн доларів - спочатку з Перу прибуло 120 кг

На третину більше до суду скеровано обвинувальних актів стосовно організованих злочинних груп. 

“Минулого року знешкоджено 24 злочинних угруповання, які діяли на території області. В їх складі діяло більше 100 осіб, і ними вчинено 326 кримінальних правопорушень”, - зазначив Костенко. 

Стосовно боротьби з наркотиками, Костенко заявив, що виявлених фактів збуту наркотичних речовин на території Одещини стало вдвічі більше. Він наголосив, що протягом останніх двох місяців викрито кілька злочинних угруповань, які займалися збутом особливо небезпечних наркотиків. Особливу увагу правоохоронці зосередили на виявлені та розслідуванні джерел ввезення в область заборонених речовин. 

Читайте також: В Одеській області судитимуть шістьох мешканців за збут наркотиків

“Як результат за участі прокурорів ухвалені обвинувальні вироки стосовно 31 особи обвинуваченої у вчиненні контрабанди наркотичних засобів, а також сильнодіючих речовин”, - зазначив Костенко. 

На його думку, така ситуація з контрабандою наркотиків є закономірною, оскільки Одеса є як сухопутними, так і морськими воротами України. 

Впродовж 2020 року на Одещині зросла кількість корупційних правопорушень. За цим напрямком діяльності правоохоронці області посіли перше місце по державі. 

Крім того головний прокурор області звернув увагу на те, що на території Одеси склалася резонансна ситуація щодо масового порушення містобудівного і земельного законодавства, особливо в прибережній захисній смузі. Майже по всіх об’єктах на сьогоднішній день прокуратура заявила відповідні позови до суду. Частину незаконних новобудов суд заарештував. по інших наразі йдуть судові розгляди. 

Читайте також: В Одесі активісти вийшли на мітинг проти забудови території санаторію "Росія"

Загалом прокурорами пред'явлено позовів на сумму 2,6 мільярдів гривень - це шостий рейтинг по державі. Сума задоволених судових вимог зросла майже вдвічі і склала 719 мільйонів гривень, а сума реального виконання судових рішень майже 140 мільйонів. 

Нагадаємо: 

  • В Одесі Спеціалізована прокуратура у військовій та оборонній сфері Південного регіону перешкодила незаконному зведенню багатоповерхівок. Йдеться про земельну ділянку загальною площею 3,7 гектарів на проспекті Маршала Жукова поблизу аеродрому "Шкільний".
  • Прокуратура України відкрила кримінальне провадження щодо 23 російських артистів, які брали участь в концерті з нагоди відкриття Кримського моста. Їм загрожує позбавлення волі на строк від трьох до п'яти років.

Головні новини міста коротко та зручно читайте в Telegram Odesa Live. Бекстейдж та життя каналу без прикрас можна побачити в Instagram. Прямі трансляції та цікаві гості вже чекають на вас у Facebook. А ще ми жартуємо та танцюємо в Tik Tok! 

Вийти в ефір
09.05