Останні новини

Одеса отримала "срібло": хто в Україні потрапив в антирейтинг порушників “мовного” закону

З Одеської області було надіслано 27 скарг на депутатів.

Починаючи з 16 січня звернення щодо того, що депутати Одеської міськради спілкуються на засіданнях недержавною мовою, неодноразово надходили до Омбудсмена з державної мови. Найбільше таких повідомлень, та скарг надійшло з Києва та Київської області – 284.

Про це повідомляє Odesa Live з посиланням на Уповноваженого із захисту державної мови Тараса Кременя.

Читайте також: Верховна Рада визнала Революцію Гідності ключовим моментом будови України - постанова

Говори УКРАЇНСЬКОЮ.jpg

Фото: "Без Купюр"

Так, від початку функціонування закону про державну мову, збільшилася кількість звернень щодо порушення мовного законодавства в органах місцевого самоврядування. Омбудсмену надійшло 19 звернень за місяць про те, що депутати на засіданнях спілкуються недержавною мовою. Повідомлення надходили зокрема з Миколаєва, Одеси, Дніпра та Запоріжжя.

Окрім цього, Уповноваженому неодноразово скаржились на порушення мовного закону також в інших сферах. Найбільше таких повідомлень, звернень та скарг надійшло з Києва та Київської області – 284. З Одеської області подібних скарг надійшло 27.

Більшість звернень, що надходять Омбудсмену, стосується відсутності української версії вебсайтів, чи порушення  прав споживача у сфері обслуговування. Також часто звертаються щодо розміщення зовнішньої реклами недержавною мовою, чи порушення норм Закону у галузі освіти. 

Нагадаємо:

Головні новини міста коротко та зручно читайте в Telegram Odesa Live. Бекстейдж та життя каналу без прикрас можна побачити в Instagram. Прямі трансляції та цікаві гості вже чекають на вас у Facebook. А ще ми жартуємо та танцюємо в Tik Tok!