Останні новини

Одеські моряки проти корупції: президента зустрів марш протесту

Моряки вимагають подолати корупцію у сфері мореплавства.

13 жовтня, одеські моряки зустріли президента України маршем протесту. Вони стояли з транспорантами на яких красувалися надписи: “Немає хабара - немає диплома”, “Українські моряки у полоні корупції”, “Моряк більше не буде мовчати”. Вони виступають проти корупції у сфері мореплавства. 

Фото з протесту моряків було викладено на сторінці у Facebook Благодійної організації "Фонд допомоги морякам "Ассоль". 

"Цены за пакет документов с 2018 года выросли с 1 500 тысяч долларов до 8 тысяч. В этот перечень входят сертификаты, курсы повышения квалификации, экзамен, диплом и паспорт моряка. Устраивают искусственные задержки по вопросам верификации моряка и назначению экзамена. Моряк может полгода просидеть дома в ожидании экзамена. Из-за этого моряки вынуждены обращаться к частным агентам и платить за все в десятки раз больше", — пояснила организатор акции Кристина Король.

13 жовтня - в день приїзду президента в Одесу, моряки оголосили # МорскойМаршПротеста.

Вони пройдуть вулицями міста в парадній формі з гаслами, що ілюструють всю глибину проникнення корупції в державну владу.

Вони свідомо не публікують свій маршрут, щоб уникнути можливої протидії.

Серед вимог моряків наступне

  • Вирішити питання з верифікацією в Державному реєстрі моряків України (на сьогодні можливість верифікації доступна через незаконно існуючих агентів, які беруть за свої послуги гроші - місце зберігання даних і хто є їх розпорядником - питання, яке залишається без відповіді).
  • Внесення змін до статті 51 Кодексу торговельного мореплавства України в частині визнання умов, при дотриманні яких, моряки зможуть отримувати підтвердження дипломів без здачі іспиту. Ця можливість передбачена в Міжнародній конвенції про підготовку і дипломування моряків 1978 року, яку Україна ратифікувала ще в 1996 році! Т. е. Ми до сьогоднішнього дня не впровадили правила, які знищують до 70% корупції в цій сфері. На сьогодні зареєстровано законопроект №3944, який необхідно винести на найближче пленарне засідання ВРУ. І в цьому також нам необхідно сприяння президента, т. К. Ми розуміємо, що всі зацікавлені в збереженні корупційних схем будуть робити все, щоб законопроект не затвердити.
  • Завершити порочну практику “легітимності сертифікатів тільки від “своїх тренажерних центрів, що знаходяться в корупційній схемі” (на сьогодні легітимні сертифікати тільки 10% існуючих тренажерних центрів).
  • До прийняття змін до статті 51 Кодексу торговельного мореплавства України - прийняти Положення КМУ, яке визначає порядок підтвердження дипломів без іспиту, у відповідності до Міжнародної конвенції про підготовку і дипломування моряків 1978 р (проект розроблений).
  • Визначити в кваліфікаційних вимогах до керівництва Морської адміністрації, до керівництва структурних підрозділів, які займаються питаннями дипломування і виконання наглядових і контрольних функцій, - обов'язковість морської освіти, досвіду роботи на морських судах, системі дипломування моряків.

Моряки.jpg

Фото: Facebook Благотворительная организация "Фонд помощи морякам "Ассоль""

Моряки 2.jpg

Фото: Facebook Благотворительная организация "Фонд помощи морякам "Ассоль""

Моряки 3.jpg

Фото: Facebook Благотворительная организация "Фонд помощи морякам "Ассоль""

<iframe src="https://www.facebook.com/plugins/video.php?height=314&href=https%3A%2F%2Fwww.facebook.com%2Fassol.fund%2Fvideos%2F266476367993378%2F&show_text=false&width=560" width="640" height="480" style="border:none;overflow:hidden" scrolling="no" frameborder="0" allowTransparency="true" allow="encrypted-media" allowFullScreen="true"></iframe>

Нагадаємо, українська влада має намір задати громадянам п’ять питань. Це відбудеться 25 жовтня, у день виборів, а які саме вони будуть стане відомо пізніше. 

Вийти в ефір
09.03