Останні новини

Обговорили питання Придністров’я: Мая Санду прибула в Україну для зустрічі з Володимиром Зеленським

Офіційно розпочався візит Маї Санду в Україну.

У Києві відбулася офіційна церемонія зустрічі Президента України Володимира Зеленського та Президента Республіки Молдова Маї Санду, яка перебуває в Україні з офіційним візитом. Вона планує провести перемовини стосовно Придністров'я, оскільки раніше висловлювалась про виведення з цієї території російських військ і повернення контролю над нею офіційному Кишиневу.

Про це повідомляє Odesa Live з посиланням на пресслужбу Офісу Президента.

На площі перед Маріїнським палацом рота почесної варти відрапортувала високій гості. А після того, як пролунали гімни України та Молдови, глави держав здійснили обхід воїнів почесної варти. Володимир Зеленський та Мая Санду представили членів української та молдавської делегацій.

Потому розпочалася зустріч глав держав у форматі “віч-на-віч”, після якої заплановані українсько-молдовські переговори в розширеному складі під головуванням Президента України та Президента Республіки Молдова.

Після завершення перемовин очікується підписання двосторонніх документів.

За словами міністра закордонних справ Дмитра Кулеби, візит Санду в Київ говорить про важливість і авторитет України.

“Свій перший закордонний візит президент Молдови здійснює саме в Україну. Це говорить про визнання Молдовою важливості і авторитету України. Ми працюємо над тим, щоб авторитет України в нашому регіоні зростав, і цей візит як раз про це”, - сказав він в ефірі телеканалу 1+1.

Міністр також озвучив ключову тему переговорів під час візиту Санду - це буде ситуація в Придністров'ї.

“Це виключно питання територіальної цілісності, тобто Придністров'я має повернутися до складу Молдавської держави з виведенням російських військ”, - резюмував Кулеба.

Санду Зеленский.jpeg

Фото: пресслужба Офісу Президента

Нагадаємо: