Останні новини

Обережно на дорозі: в Одесі очікується ожеледиця

За інформацією Гідрометеорологічного центру протягом доби 18 листопада на півночі Одеської області очікується ожеледь, ожеледиця. Це може призвести до збільшення кількості ДТП.

Про це повідомляє ГУ ДСНС в Одеській області. 

Водіїв закликають бути особливо уважними і обережними за кермом. Адже навіть для досвідчених водіїв ожеледиця може стати небезпечним суперником - нерідко досконала майстерність водіння автомобілем безсила в змаганні з непередбачуваними природними явищами. Однак, існують певні прийоми, які допоможуть втримати машину на дорозі за таких "слизьких"умов.

В першу чергу, слід пам’ятати, що під час ожеледиці зчеплення коліс авто з дорожнім покриттям значно зменшується, і в порівнянні з дорожнім сухим покриттям гальмівний шлях при однаковій швидкості руху збільшується аж у 8 разів. Тому необхідно завжди дотримуватися безпечного швидкісного режиму, враховувати інтенсивність руху, а також особливості і стан свого транспортного засобу. Слід звертати особливу увагу на рух по естакадах, мостах і шляхопроводах, адже саме в цих місцях найчастіше утворюється ожеледиця.

При управлінні автомобілем не допускайте жодних різких рухів при гальмуванні, повороті, розгоні, при перемиканні передач, на початку руху. Навіть незначна різкість при керуванні автомобілем під час ожеледиці може призвести до занесення транспортного засобу.

Також при кермуванні авто взимку треба враховувати особливості типу приводу автомобіля. Якщо, власне, треба проїхати по глибокому снігу, а автомобіль задньопривідний (тобто крутний момент, створюваний двигуном, передається на задні колеса) то задня частина авто намагатиметься обігнати передню. Відтак, машина по снігу буде схильна до заносу, оскільки не буде зчеплення з дорогою. У такому випадку, слід рухатися завжди з однією швидкістю на попередньо обраній передачі – не пришвидшуватися, не гальмувати та різко не крутити кермом.

Якщо коробка передач в авто механічна, бажано використовувати гальмування двигуном – послідовно швидко перемикати з підвищеної передачі на знижену: з п`ятої або четвертої на третю передачу, а потім – на другу. До прикладу, на швидкості нижче 60 км/год в ожеледь краще вмикати другу передачу.

Також водіям рекомендують ніколи не їхати в ожеледь на нейтральній передачі і тим більше не гальмувати на ній.

Нагадаємо:

Теги:
Вийти в ефір
25.11