Останні новини

Новий рівень урбанізму: як ремонт Преображенської та Новощіпного характеризують компетентність влади

Підхід підрядників до ремонту демонструє лише халатність та корупцію.

Не встигли підрядники завершити ремонт Водопровідної та Новощіпного ряду, як з 26 квітня почали займатися Преображенською. Втім, погода внесла свої корективи у плани, тому робітники цього разу вирішили не класти асфальт у дощ та зробили перерву. 

Odesa Live оглянув вулиці щоб оцінити, на що йдуть бюджетні кошти та як вулиці “переживатимуть” негоду.

Читайте також: Коментарі очевидців вибуху на Сєрова

Що планують зробити

Наразі працівники відповідальної компанії ТОВ “РОСТДОРСТРОЙ", встигли лише перекрити дорогу та розкопати старі трамвайні колії. Одеситам обіцяють, що на цій ділянці облаштують нове травмайне полотно, рейки й асфальтне покриття. Крім цього, до ладу мають привести тротуари і зовнішнє освітлення. Саме перехрестя “зроблять колом” - тобто принцип руху на ньому зміниться на кільцевий.

Фото: Odesa LiveФото: Odesa Live

Роботи на Преображенській входять до проєкту капітальної ремонту Новощіпного ряду. Ймовірно, для оновлення будуть задіяні декілька бригад. Як зазначають підрядники, завершення відбудеться у грудні 2022-го. Тобто затори у тому районі чекатимуть водіїв впродовж майже 2 років.

Фото: Odesa LiveФото: Odesa Live

Зазначимо, що всього мерія виділила компанії майже 160 мільйонів гривень. Судячи з усього цієї суми не вистачило, адже “РОСТДОРСТРОЙ" вирішили зекономити майже на всьому.

Фото: Odesa LiveФото: Odesa Live

Хіба воно того варте? 

Йдучи вздовж Новощіпного ряду можна помітити безліч “маленьких” недоліків, які зазвичай властиві вулицям, що не бачили ремонту декілька років. Але ж цю ділянку навіть не встигли здати в експлуатацію.

Читайте також: Історія одеського ліквідатора, міфи та секрети КДБ

Окрім дешевого асфальту та іржавих трамвайних колій, про які Odesa Live зазначив під час інспекції Водопровідної, на Новощіпному також вже розбита і криво покладена тротуарна плитка. Від бордюру відколюються цілі шматки, а встановлені вздовж дороги “спеціальні огорожі” почали іржавіти. Також проблему з “сучасними смітниками” досі не вирішили - місцеві як скидали все в недопрацьовані ями, так і скидають.

Фото: Odesa LiveФото: Odesa Live

Фото: Odesa LiveФото: Odesa Live

Фото: Odesa LiveФото: Odesa Live

Фото: Odesa LiveФото: Odesa Live

Як зазначив голова Приморської райадміністрації Марат Корольов у Facebook, у такому стані вулиця “готується до часткового відкриття”. 

Через декілька днів ми повністю перекриємо Катерининську - від Пантелеймонівської до Новощіпного ряду та займемось її капітальним ремонтом, аби вона була такою ж гарною”, - додав чиновник. 

Місцева “Венеція”

Кожен одесит знає, що під час дощу на Балківській простіше пересуватися на човні. Так от, схожа проблема цілком реальна для Новощіпного ряду. Зливостоки розташовані так, що більша їх частина знаходиться або вище рівня дороги, або у куті, до якого вода може не доходити. 

Фото: Odesa LiveФото: Odesa Live

Щоб зробити все “як потрібно” треба обов'язково проводити цілу купу аналізів (геологія, транспортна система, екологія і т.д.). Оскільки ця проблема існує - помилка була допущена на одному з етапів проєктування. А враховуючи те, що у нас ніхто нормально не займається своєю роботою, в теорії “напартачити” міг урбаніст, а на практиці - робітники. Для повного виправлення комунікації коштів може знадобитися стільки ж, скільки для створення нової”, - пояснила Odesa Live урбаністка Кристина Янкелова.

Фото: Odesa LiveФото: Odesa Live

Для Одеси проблема таких “ремонтів” залишатиметься актуальною й надалі. Допоки тендери виграють компанії, які знаходяться “у мера за пазухою” - можна тільки спостерігати, як місто руйнують оновлюючи.

Нагадаємо:

Головні новини міста коротко та зручно читайте в Telegram Odesa Live. Бекстейдж та життя каналу без прикрас можна побачити в Instagram. Прямі трансляції та цікаві гості вже чекають на вас у Facebook. А ще ми жартуємо та танцюємо в Tik Tok!

Вийти в ефір
06.05