Останні новини

Ні хріну людям, ні цибулі: в Україні затвердили нове видання Червоної книги

До переліку внесли 857 видів рослин.

В Україні до Червоної книги потрапило понад 800 видів нових рослин та грибів. Так, до четвертого видання у категорію “зникаючі” було занесено хрін великоплідний та полин вірменський. А з переліку вилучили водяний горіх та сальвінію.

Про це повідомляє Odesa Live з посиланням на пресслужбу Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів України.

Читайте також: В Україну прибула перша партія вакцини CoronaVac. Відео

полин.jpg

Фото: АгроЮг

Червона книга - це офіційний державний документ, який містить перелік рідкісних та зникаючих видів тваринного і рослинного виду у межах України. Перше видання було надруковано у 1980 році, друге - у 1994, а третє створили у 2009 році. І ось, у березні 2021 року Міністерство юстиції затвердило 4 видання Червоної книги України. За даними відомства, з минулої версії вилучили 21 вид, серед яких - водяний горіх плаваючий та сальвінія плаваюча. Загалом було додано 61 водоростей, 47 мохоподібних, 56 лишайників та 68 грибів.

“Мін'юст затвердив новий перелік видів рослин, що занесуть до четвертої редакції Червоної книги України. Він включає 857 видів рослин та грибів. У третьому виданні Червоної книги України 2009 року їх було 826. Список містить 625 судинних рослин (у 2009 р. - 611)”, - повідомили в Міндовкілля.

хрен.jpg

Фото: Погляд

Відомо, що новий перелік протягом декількох років створював колектив науковців та громадськості Інституту ботаніки М.Г. Холодного НАН України. Саме вони створили четверте видання Червоної книги, з яким можна ознайомитись за посиланням.

мін'юст

Фото: скріншот Міністерство захисту довкілля

Нагадаємо:

Головні новини міста коротко та зручно читайте в Telegram Odesa Live. Бекстейдж та життя каналу без прикрас можна побачити в Instagram. Прямі трансляції та цікаві гості вже чекають на вас у Facebook. А ще ми жартуємо та танцюємо в Tik Tok!

Вийти в ефір
21.04