Останні новини

Незвичайний захід сонця над Одесою: містяни спостерігали рідкісне природне явище. Відео

Такі оптичні еффекти виникають переважно у зимовий період.

Дивовижне явище в небі над містом ввечері, 22 лютого, спостерігали одесити, які вирішили подивитися на захід сонця. В повітрі утворився великий світловий стовп, значно більший за звичні розміри небесного світила. 

Про це повідомляє Odesa Live з посиланням на Facebook-спільноту “Одесса как она есть”.

Читайте також: кішка-мисливиця на чайок потрапила до об‘єктиву одеського фотографа

Очевидці зафільмували це явище природи та поділились кадрами в мережі. 

За думкою вчених це явище виникає через віддзеркалення світла на майже горизонтальних плоских гранях шестикутних плоских або стовповидних крижаних кристалів, зважених в повітрі. 

Стовпець.jfif

Фото: Telegram-канал "Подслушано Одесса"

Плоскі кристали викликають сонячні стовпи, якщо сонце знаходиться на висоті 6 градусів над горизонтом або позаду нього. Стовповидні кристали формують такі явища, якщо сонце знаходиться на висоті 20 градусів над горизонтом. Кристали прагнуть зайняти горизонтальну позицію при падінні в повітрі, і вид світлового стовпа залежить від їх взаємного розташування. Світлові стовпи частіше спостерігаються в холодну пору року. 

Стовп.jpg

Фото: Ганна Бойко

Зазначимо, що останнього разу такі стовпи зафіксували в небі над Чорноморськом 19 січня поточного року. Світлини цього явища зробила місцева жителька Ганна Бойко. 

Стовп 1.jpg

Фото: Ганна Бойко

Нагадаємо: 

Головні новини міста коротко та зручно читайте в Telegram Odesa Live. Бекстейдж та життя каналу без прикрас можна побачити в Instagram. Прямі трансляції та цікаві гості вже чекають на вас у Facebook. А ще ми жартуємо та танцюємо в Tik Tok