Останні новини

Невловимий: куди подівся Кернес і що станеться, якщо він не встигне повернутися

Ще 10 вересня з усіх радарів зник мер Харкова Геннадій Кернес. Відразу ж в ЗМІ з'явилися повідомлення, що міський голова першої столиці на лікарняному з COVID-19, що, з урахуванням його стану здоров'я, досить небезпечно. Інформація підтвердилася, коли його в терміновому порядку відвезли в німецьку клініку “Шаріте”. І, як то кажуть, більше його ніхто не бачив.

Куди пропав мер Харкова, розбирався Odesa Live.

Хвилинка конспірології

За даними Харківської міськради і родичів мера, Кернес все ще знаходиться в “Шаріте”. Що зараз з Кернесом, коли він буде вдома - в міській раді безпосередньо не відповідають і про стан шефа дають дуже мало інформації. При цьому в загальному доступі немає ні фото, ні відео з лікування. Тому по мережі поширюються різноманітні чутки. Одні стверджують, що у чиновника стався інсульт, інші - що він в комі. Періодично навіть з'являється інформація, що Кернес помер. 

Все це категорично заперечують в самій мерії. Мовляв, в "Шаріте" не дозволяють робити фотознімки та відеозаписи . Правда, без будь-яких проблем це зробив російський опозиціонер Олексій Навальний, який також лікувався в цій клініці після отруєння. Однак в мерії і тут знайшлася відповідь: мовляв, росіянину дозволили зробити фото через резонанс  навколо його ситуації, а іншим, з якихось причин, це робити суворо заборонено. Втім, в інтернеті досить легко можна знайти фото художника-акціоніста Петра Верзилова прямо в палаті "Шаріте" або Юлії Тимошенко з лікарями.

Є час до грудня

В якому б стані не перебував Кернес, у нього в запасі трохи більше місяця. Згідно з чинним законодавством, мер повинен до 20 грудня взяти участь у першій сесії нового складу міськради. У муніципалітеті запевняють, що на той час він обов'язково видужає. Однак, як бути, якщо не встигне?

Кернес може розпрощатися зі своєю посадою тільки в тому випадку, якщо його визнають недієздатним, а відповідно до Цивільного процесуального кодексу, це може зробити тільки суд. Єдиною підставою визнання особи недієздатною є "наявність хронічного, стійкого психічного розладу, внаслідок чого воно не здатне усвідомлювати значення своїх дій та (або) керувати ними". Психічного, а не фізичного. Тобто, якщо Кернес не зможе деякий час виконувати свої обов'язки, недієздатним його через це ніхто не визнає..

Реакція соцмереж

Зникнення Кернеса породило в мережі безліч мемів та фотожаб. Ознайомимо вас з деякими з них. Попереджаємо - є і “чорний” гумор.

645645.jpg

5354.jpg

ad6a594bb8d9a0bc9c2782a7b2454bc1.jpg

koc12gdrnwWAFjPUgRHjA6rx0RojG522OnQazO9K.jpeg

19_5f917e0571770.jpg

VjSBnyLirOIWavi09CP0VXzDRq4QObHZ4fbxxCMt.png

Вийти в ефір
01.12