Останні новини

Несподіваний гість: чому в одеських квартирах навіть у листопаді з'являються комарі

Ми звикли, що комарі зазвичай докучають влітку, а з приходом холодів пропадають. Втім, якщо на вулицях восени ми не зустрінемо цю настирливу комаху, то в своїх квартирах частіше, ніж хотілося. Це можуть підтвердити і багато одеситів.

Odesa Live розбирався, чому комарі можуть дістати вас навіть в листопаді і як з цим боротися.

Звідки, власне, беруться комарі? Відповідь на це питання цікавить багатьох людей. Комарі - це нічні комахи. Як розповів еколог Олексій Василюк, для життя комахи вибирають теплі і сирі місця. 

“Комарі – це група комах, яка зимує. Тобто наступає більш холодний осінній клімат, і комахи шукають місце, де їм перезимувати. Це абсолютно нормальне явище для наших широт. Часто їх можна знайти в гаражах, підвалах – тобто вони шукають місце, де їм буде комфортно до кінця сезону, тому іноді вони залітають і в квартири. Це не якась аномалія, це стається щороку. Якщо ви побачили комара в домі, це означає, що в Одесу просто прийшла осінь”, - повідомив еколог.   

Вони скупчуються там, де багато води. У квартири потрапляють через вентиляцію, шахти ліфтів, сходові майданчики, сміттєпровід. Справа в тому, що при температурі менше 12 градусів вони починають шукати тепле затишне місце, щоб відкласти потомство. За всю зиму старе покоління вмирає і з'являється нове. 

Як позбутися?

Якщо комарі не дають спокою, необхідно усунути місця їх розмноження - знайти і усунути витік, осушити підвал. Якщо комунальна служба не поспішає з ремонтом, поставте на вентиляційну шахту дрібну сітку або використовуйте фумігатор. У крайньому випадку можна обробляти підвал розчином біоларвіціда, що вбиває личинки комарів. Повністю популяцію це не вб'є, але дозволить значно скоротити чисельність кровососів. В іншому випадку, вони можуть докучати навіть в зимові вечори.

Тож якщо у вашому будинку з’явилися комарі - це означає, що умови підходять. Не варто панікувати чи дивуватися.

Нагадаємо, що борсучиха Іляна повертається до “Тузлівських лиманів”, яка ще у вересні застрягла в старому гідранті під землею та травмувала задні лапи.

Вийти в ефір
04.12