Останні новини

Нескінченні черги і ночівля в коридорах: що відбувається в одеських ТВК

В Україні в неділю, 25 жовтня, відбулися місцеві вибори, на яких обрали мерів, голів сільських та селищних рад, депутатів до рад усіх рівнів від громад. Явка цього року була рекордно низькою: за даними ЦВК, тільки 36,8% українців прийшли на дільниці і проголосували. Проте підрахунок голосів все ще триває і невідомо, коли ж громади дізнаються результати виборів - поки що всі орієнтуються на результати екзит-полів. Окремо виділилася Одеса, де підрахунок голосів супроводжується скандалами і хаосом.

Odessa Live розбирався, що відбувається в одеських ТВК.

Станом на 08:00 29 жовтня всі 1434 ДВК Одеської області завершили підрахунок голосів. Наразі в черзі до ТВК залишаються 107 комісій, 21 комісія очікує чергу до ТВК на дільниці. 1299 комісій здали бюлетені. На перерахунок повернули 7 документів.

До районних ТВК для здачі протоколів виїхали представники 38 ТВК. З них в черзі на ТВК — 1 комісія, здали протоколи — 32, повернули на перерахунок — 5 виборчих документацій.

До обласної ТВК виїхала 31 комісія. Станом на 08:00 в дорозі на ТВК — 7, здали протоколи на ТВК — 19, повернули на перерахунок — 5. Повністю здали протоколи 18 ТВК. Повністю здалась та передала бюлетені до архіву 1 ТВК.

При цьому в одеських ТВК з понеділка і до цього дня фіксуються величезні черги. Втомлені від довгого очікування люди поводяться агресивно, не пропускаючи нікого всередину. При цьому їх фактично залишили без їжі і води. Більш того, через дві доби очікування помер один з членів виборчих комісій.

У мережі неспішність співробітників ТВК пов'язують з потенційними фальсифікаціями: нібито, переписуються протоколи під «потрібних кандидатів».

Деяким головам виборчкомів загрожує як мінімум ще одна ніч в холодних коридорах. Так, швидше за всіх справляються в Малиновському районі (82,4% оброблених протоколів), а найгірше робота просувається в Суворовському районі (55,2%). Що стосується останнього, то тут вночі відключали електропостачання, а вранці шукали вибухівку.

Деякі одесити вирішили допомогти виснаженим людям. Вони почали приносити воду та їжу, медичні маски та інші засоби першої необхідності. Деяким членам виборчкому і зовсім пощастило - їм привезли надувні матраци.

Місцеві жителі розповіли, що розуміють необхідність безперервного присутності членів комісій в тервиборчкомах, проте вони впевнені, що протоколи можна було прийняти набагато швидше.

Screenshot_6.png

А когось не покидає почуття гумору.

Screenshot_1 (1).png

Нагадаємо, що після закінчення всеукраїнських місцевих виборів 25 жовтня, в 12 містах України стали відомі екзит-поли. Студія Савіка Шустера спільно з телеканалом “Україна 24” оприлюднили списки кандидатів і партій, кому виборці надали перевагу.

Вийти в ефір
05.12