Останні новини

Неможливе стає можливим: в Одесі на День міста розцвіли каштани

До Дня міста 2 вересня природа подарувала мешканцям та гостям Одеси дивовижний подарунок - цвітіння каштанів. Це пов’язано з аномальною погодою у місті.

Про це повідомляє Трибуна.

Незвичайним явищем можно помилуватись у центрі Одеси та на трасі Здоров'я. 

На думку фахівців, це можна пояснити свого роду "гормональним збоєм" в організмі дерев, викликаного посухою, високою вологістю або раптовою зміною погоди. Рослина часто сприймає літню спеку і посуху як період спокою, а коли температура трохи падає, або йдуть дощі, у них настає період цвітіння. Цвітіння припадає на початок травня і триває до 3 тижнів, в цей час гілки покриваються численними свечеобразной білими суцвіттями, розмір яких може досягати 30 см. Батьківщина рослини - гірські ліси півдня Балканського півострова, проте воно настільки пластично, що пристосовується до будь-яких умов, чому підтвердження - Одеса 2 вересня.

Зазначимо, що період цвітіння кашатнів збігається з весняним святом - Днем міста Києв, який відзначається в завершальні вихідні дні травня.

Нагадаємо, недоотримання врожаю на Одещині може призвести до банкрутства значної кількості агропідприємств, ставить під загрозу можливість господарств розрахуватися з власниками землі за оренду паїв, що викликатиме ускладнення економічної ситуації в регіоні, основу якого становить сільське господарство. Наразі діє державна програма доступних кредитів “Доступні кредити 5-7-9%”, в рамках якої можливе кредитування сільгоспвиробників. Але це не можливо якщо аграрій подає нульову або від’ємну фінансову звітність. 

Теги:
Вийти в ефір