Останні новини

Немає місьць: фельдшерку з 25-річним стажем з Рені намагаються врятувати від COVID-19 в Одесі в приватній лікарні

Мешканка Рені, фельдшер швидкої допомоги з 25-річним стажем Марія Степанівна Каранфіл, яка хворіє на пневмонію, викликаною вірусом COVID-19, перебуває в тяжкому стані, вже протягом 10 днів не може отримати результат ПЛР-тесту, через що її не госпіталізують в опорну державну лікарню. Щоб врятувати життя мамі, у якої уражено 80% легких, дочка була змушена зробити їй платний тест на коронавірус, який виявився позитивним, і перевести в приватну клініку Odrex в Одесі, лікування в якій тільки за два дні обійшлося в 50 тисяч гривень.

Про це повідомляє ІА “Бессарабія INFORM”.

За словами доньки, коли у мами тільки з'явилися симптоми захворювання, вона зателефонувала сімейного лікаря Ренійського Центру первинної медико-санітарної допомоги Євгену Іщенко, щоб отримати консультацію, однак він виявився на лікарняному, а телефон був вимкнений.

“Ми почали лікуватися самостійно, як могли. Але коли через тиждень мамі стало гірше, я викликала швидку і її госпіталізували в інфекційне відділення Ренійської ЦРЛ”, - розповідає дівчина.

Там ще 9 листопада біля жінки взяли зразки для проведення ПЛР-тесту, а тим часом почали лікувати від пневмонії.

“Жодних нормальних досліджень мамі не зробили. Лікували так, що ставало тільки гірше, а перевести маму в опорну лікарню по COVID-19 не могли без результатів аналізу. Лікар розвів руками і сказав, що в ізмаїльських лікарнях немає місць. Ми були змушені відвезти маму в Одесу, тільки в “Odrex” її прийняли. В Одесі їй зробили платний тест на коронавірус, який виявився позитивним. Після оцінки стану мами її поклали в реанімацію. Сьогодні нам дуже потрібна фінансова допомога, оскільки за два дні перебування мами клініці ми заплатили 50 тисяч гривень, і це лише початок. Заощадження українців під кінець, а лікування тривале і дуже дороге”, - розповіла Наталія

Відзначимо, результат ПЛР-тесту, зробленого ще 9 листопада, жінка так і не отримала, незважаючи на те, що пройшло вже 10 днів!

За словами Наталії, вона неодноразово намагалася привернути увагу до проблеми - дзвонила на гарячу лінію МОЗ, зверталася в різні інстанції, проте не була почута.

І хоча на сьогоднішній день Марія Степанівна вже на заслуженої пенсії, за 25 років роботи фельдшером на «швидкій» врятувала велику кількість життів ренійці. На жаль, її стаж жодним чином не позначився сьогодні на порятунок її власного життя - ніяких пільг і привілеїв жінка як медпрацівник не отримала.

Допомога небайдужих людей сьогодні для сім'ї - єдина надія.

Нагадаємо, cтаном на ранок 19 листопада в Одеській області лабораторно підтвердили ще 634 нових випадків коронавірусу. Тепер загальна кількість хворих у нашому регіоні становить 35 440 осіб.

Вийти в ефір
02.12