Останні новини

Небезпека виникнення пожеж: в Одесі рятувальники застерігають людей про збільшення випадків загоряння осель

Співробітники ДСНС в Одесі проводять навчання з правил пожежної небезпеки

За два тижні нового 2021 року в Одеській області внаслідок пожеж загинуло 6 осіб та 5 людей отримали опіки різної важкості. Через виникнення ризику загорянь осель, співробітники ДСНС посилили роз’яснювальну роботу серед населення міста.

Про це повідомляє Odesa Live з посиланням на офіційну сторінку ДСНС в Одеській області.

Відомо, що збільшення виникнення пожеж пов’язане з пониженням температури повітря, так як посилюється інтенсивність опалення приміщень та навантаження на електромережі. 

В Одесі рятувальники вже провели профілактичні рейди у приватному житловому секторі у м. Ананьїв,у мікрорайоні Черьомушку та ОСББ “Дерибасівська”.  Співробітники ДСНС звернули увагу мешканців на використання не сертифікованих електроприладів та перенавантаження електромережі. 

“Вогнеборці закликали мешканців не залишати дітей без нагляду та надавати всіляку підтримку людям похилого віку, одиноким громадянам, адже збереження житла від пожеж є спільною справою усіх мешканців”,- йдеться у повідомленні.

пожежі.jpg

Фото: ДСНС

пожежі2.jpg

Фото: ДСНС

Що робити, якщо пожежа застала вас у приміщенні:

  • якщо ви прокинулись від шуму пожежі і запаху диму, не сідайте в ліжку, а скотіться з нього на підлогу та повзіть під хмарою диму до дверей, але не відчиняйте їх відразу;
  • обережно доторкніться до дверей тильною стороною долоні, якщо двері не гарячі, то обережно відчиніть їх та швидко виходьте, а якщо двері гарячі – не відчиняйте їх, дим та полум'я не дозволять вам вийти;
  • щільно закрийте двері, а всі щілини і отвори заткніть будь-якою тканиною, щоб уникнути подальше проникнення диму та повертайтесь поповзом у глибину приміщення;
  • присядьте, глибоко вдихніть повітря, розкрийте чи розбийте вікно, висуньтеся та кричіть “Допоможіть, пожежа!”;
  • якщо ви вибрались через двері, зачиніть їх і поповзом пересувайтесь до виходу із приміщення, при цьому обов'язково зачиніть за собою всі двері;
  • якщо ви знаходитесь у висотному будинку не біжіть вниз крізь вогнище, а користуйтеся можливістю врятуватися на даху будівлі, використовуйте пожежну драбину, пам'ятайте, що під час пожежі заборонено користуватися ліфтами. 

У випадках загоряння телефонуйте за номером “101”

Нагадуємо, що патрульні Одеси нагадали правила зимової експлуатації автівок. У цю пору року машина показує всі слабкі місця, а дотримуючись нескладних порад можна позбавити себе від традиційних небезпек.