Останні новини

Небезпечний сувенір: в Одеську область завезли гепатит А з Єгипту

Перший випадок захворювання було зареєстровано 23 січня

Вірус гепатиту А, який підхопили 15 вихованців дитячого будинку сімейного типу та їхня матір-опікун у місті Роздільна Одеської області, міг бути завезений з-за кордону. Зараження могло відбутися наприкінці 2020 року, коли хворі відпочивали у Єгипті. 

Про це повідомляє Odesa Live з посиланням на прессулжбу Одеського обласного лабораторного центру МОЗ України.

Читайте також: Одеські медзаклади отримали вакцини проти низки хвороб

Сім'я з 20 жовтня по 29 грудня відпочивала у Єгипті, де орендувала приватний будинок, користувалась технічним водогоном та вживала продукти, куплені на ринку.

Перший випадок захворювання було зареєстровано 23 січня, в межах інкубаційного періоду, який при вірусному гепатиті триває 35 днів. У Роздільній останній випадок гепатиту було зафіксовано аж у квітні 2020 року.

За даними лабцентру, хворі на вірусний гепатит А діти та їхня мати-опікун мають легкий перебіг хвороби. Трьох госпіталізованих виписали з лікарні у задовільному стані. Усі наразі перебувають під наглядом сімейних лікарів.

У межах епідрозслідування обстежили 10 контактних осіб, зокрема бабусю та дідуся, педагогів, які проводили навчальний процес вдома і в школі. Триває обстеження школярів. У змивах та воді збудника інфекції не виявили.

Довідка. Гепатит А (також Хвороба Боткіна) - гостре інфекційне захворювання печінки, яке викликає вірус гепатиту А. Вірус добре передається через заражену їжу і воду, щороку вірусом інфікуються близько десяти мільйонів осіб. Інкубаційний період - від двох до шести тижнів, в середньому - 28 днів.

Нагадаємо: 

  • Вчені завершили першу фазу клінічних випробувань вакцини проти вірусу імунодефіциту людям (ВІЛ). Результати досліджень показали, що препарат стимулював вироблення у добровольців рідкісних імунних клітин, які запускають виробництво антитіл широкої дії, які успішно пригнічують вірус.
  • Депутати Одеської міськради на сесії 24 грудня відмовилися продовжити на 2021-2023 роки роботу програми протидії поширенню ВІЛ/СНІД, туберкульозу та гепатиту С. Питання депутати розглядали двічі, і обидва рази за неї проголосували менше 33 депутатів, що є необхідним мінімумом для успішного прийняття рішення.

Головні новини міста коротко та зручно читайте в Telegram Odesa Live. Бекстейдж та життя каналу без прикрас можна побачити в Instagram. Прямі трансляції та цікаві гості вже чекають на вас у Facebook. А ще ми жартуємо та танцюємо в Tik Tok!